Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » ANAMUR VE BOZYAZI’DA TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

ANAMUR VE BOZYAZI’DA TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Anamur ve Bozyazı Belediyeleri ile toplu iş sözleşmeleri Genel Başkanımız Arslan’ın katılımıyla imzalandı.

Sendikamız ile Anamur Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın katılımlarıyla imzalandı. Toplu sözleşmeyle üyelerimizin yevmiyelerinde ilk yıl için yüzde 18, ikinci yıl için ise yüzde 15 artış sağlandı.

Genel Başkanımız Arslan, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Karaman Şube Başkanımız Mehmet Bayrakçı tarafından 2 yıl süreli olarak imzalanan toplu sözleşmeyle üyelerimizin yevmiyelerinde ilk yıl için yüzde 18, ikinci yıl için ise yüzde 15 artış sağlandı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Genel Başkanımız Arslan, 1 Mayıs’ın dünyada barış içinde kutlandığını ancak Türkiye de amacına uygun kutlanmadığını söyledi.  Arslan, Hak-İş olarak her yıl bir ilde gerçekleştirdikleri kutlamalarda işçilerin hakları ve taleplerini en iyi şekilde dile getirdiklerini ancak medya tarafından bu gerçek kutlamaların gündeme getirilmediğini kaydetti.

Konuşmasında birçok belediyede kadın çalışanların sayısının erkeklere göre çok düşük olduğunu, Genel İşler İşkolu’nda örgütlü sendikalarda da bu rakamın sadece yüzde 7’lerde kaldığını kaydeden Arslan, Anamur Belediyesi’nde bu rakamın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek diğer belediyelerde de kadın çalışan sayısının yüksek olmasını arzu ettiklerini söyledi.

Arslan, yüksek zamdan ziyade barışçıl bir iş ortamı, ödemelerde devamlılık ve alın terinin hakkının alınmasının önemli olduğunu vurguladı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de Sendikamız Hizmet-İş ile göreve geldiği 2009 yılından bu yana oldukça uyum içerisinde çalıştıklarını ifade etti. Hedeflerinin her zaman çalışanın alın terinin hakkını en iyi şekilde vermek olduğunu kaydeden Başkan Türe, ellerindeki kaynaklarla orantılı olarak en iyi sözleşmeyi yaptıklarına inandığını belirterek, sendika yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

Konuşmalar ve imzalardan sonra Anamur Belediye Başkanı Türe, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a plaket takdim etti. Genel Başkanımız Arslan da, Anamur Belediye Başkanı Türe’ye emek ve alınterine duyarlılığından dolayı Sendikamız HİZMET-İŞ’in plaketini verdi.

BOZYAZI BELEDİYESİ’NDE DE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Genel Başkanımız Arslan, Anamur Belediyesi’nden sonra beraberindeki heyetle birlikte Bozyazı Belediyesi’ne geçerek, orada da toplu iş sözleşmesine imza attı.

Genel Başkanımız Arslan, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ve Karaman Şube Başkanımız Mehmet Bayrakçı tarafından imza altına alınan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin yevmiyeleri 90 TL’ye yükseltildi. İkinci yıl için de yüzde 10 artış yapılması bağıtlandı.