Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » TOMARZA’DA YÜZLER GÜLDÜ

TOMARZA’DA YÜZLER GÜLDÜ

Sendikamız ile Tomarza Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı.

Tomarza Belediyesi’nde gerçekleştirilen törene, Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve belediye yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Tomarza Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığını ve imza altına alındığını belirterek “Tomarza Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilerimiz için 2018 ile 2020 yılları arasını kapsayan toplu iş sözleşmemizi imza altına aldık. Üyelerimizin maaşlarına toplu iş sözleşmemizin yürürlüğe girmesiyle yüzde 14 oranında zam uygulanacaktır. Üyelerimize ve belediyemize hayırlı olsun. Bu süreçte bizlere katkıları ve desteklerinden dolayı da başta Tomarza Belediye Başkanımız Fahrettin Işık’a ve başkan yardımcılarımız ile müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ise yaptığı konuşmada, “Yıllardan beri HİZMET-İŞ Sendikası ile toplu iş sözleşmesi yapıyoruz. Hiçbir zaman birbirimizi kırmadık. Her zaman işçilerimizin hakkını vermeye çalıştık. Bu zamana kadar işçilerimizin haklarını yemedik ve inşallah da kimseye yedirmeyiz. Bizde sizlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı. Törende ayrıca Çelik, belediye başkanına teşekkür ederek hediye verdi.