Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » NİĞDE’DE BELEDİYESİ’NDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

NİĞDE’DE BELEDİYESİ’NDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Niğde Belediyesi arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Niğde Belediyesi’nde çalışan üyelerimize 2019 yılı için yüzde 29 oranında zam verildi.

Niğde İl Başkanımız Gökhan Demircioğlu, yapılan görüşmeler sonucu önemli bir ücret artışı sağlandığını belirterek, “HİZMET-İŞ Sendikası olarak üyelerimizin hakkını savunma yönünde yaptığımız çalışmalar kapsamında görüşmelerimizi sürdürdük. Bu kapsamada eski kadrolu üyelerimiz için istek ve taleplerimiz oldu. Ek bir protokol olmasına rağmen sanki yeni bir sözleşme taslağı oluşturmuş gibi zam aldık ve yeni maddeler ekledik. Belediye Başkanımız Rıfat Özkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan’da yaptığı konuşmada, daha önce taşerondan kadroya geçen işçilerin ücret artırımı ve sosyal haklarıyla ilgili ciddi bir çalışma yaptıklarını dile getirerek, “HİZMET-İŞ Sendikası ile bir çalışma yaptık. Şartların bugünkü noktaya gelmesinde görüşmeler hayati öneme sahip. Yeni sözleşmenin hem işçilere hem de kurumlara hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.