Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » KAYSERİ/YEŞİLHİSAR ve YAZIHÜYÜK BELEDİYELERİNDE ZAM SEVİNCİ

KAYSERİ/YEŞİLHİSAR ve YAZIHÜYÜK BELEDİYELERİNDE ZAM SEVİNCİ

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Kayseri’ye bağlı Yeşilhisar ve Yazıhüyük Belediyeleri arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

HAK-İŞ Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Yeşilhisar ve Yazıhüyük Belediyelerinde görüşmeler neticesinde sonuca ulaştıklarını belirterek, “Yazıhüyük Belediyesinde bir süredir devam eden toplu iş sözleşmemiz sonuçlanarak imza altına alınmıştır. 1 yıllığına imza altına aldığımız sözleşmemizle birlikte üyelerimize yüzde 26 oranın da zam yapılacaktır. Yeşilhisar Belediyemizde de anlaşmamız 1 yıllığına olmuştur. Sosyal haklarla birlikte ücret artışımız yüzde 22 oranın da olacaktır” dedi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz imza törenin de asgari ücretin yüzde 26 oranında artış olduğu için çalışanlarının enflasyon altında ezdirmemek için zam verdiklerini ifade ederek, “ Yeşilhisar Belediyesi olarak asgari ücrete yapılan zammı işçi kardeşlerimize yansıtma gereği duyduk. Ülkemizde yaşanan enflasyon da çalışan arkadaşlarımızı ezdirmemek için böyle bir karar aldık. Şükür ki kimseye bir kuruş bile borcumuz yok. Allah çalışanlarımıza aldıkları bu zammı ağız tadıyla harcamayı nasip etsin. Bu toplu iş sözleşmesinin çalışanlarımıza, sendikamıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ise imza törenin de belediyenin imkânları nispetinde çalışanlarına en iyi zammı verdiklerini dile getirerek, “İşçilerimiz yaz demeden, kış demeden halkımızın ferahı için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Aldıkları zammı aileleri ile birlikte huzur içinde harcasınlar dedi” şeklinde konuştu.