Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Yardımları » EĞİTİM YARDIMI ÖDEMELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

EĞİTİM YARDIMI ÖDEMELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Eğitim yardımı ödemelerine başlandığımızda konuya ilişkin detaylar web sitemiz üzerinden duyurulacaktır

Değerli üyelerimiz ve onların yüksek öğrenime devam eden sevgili öğrencilerimizin mağduriyetinizin farkındayız ve eğitim yardımı ödemelerini söz verdiğimiz zamanda yapamıyor olmaktan dolayı üzgünüz.

Bu eğitim-öğretim dönemindeki eğitim yardımı ödemelerinin birtakım bahanelerle değil dünya genelinde ve ülkemizde özelinde yaşanmakta olan ve Sendikamızı da ciddi biçimde etkileyen ekonomik-mali kriz ile bunun yol açtığı finansal zorluklar ve 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimler yüzünden geciktiğini, asla keyfilikten kaynaklı bir gecikmenin sözkonusu olmadığını ve olamayacağını, hatırlatmak isteriz. Hem ekonomik krizi hem de seçimleri bahane eden çok sayıda belediye yöneticisi, üyelerimizden kestiği sendikal aidatları, maalesef, Sendikamıza ödememektedirler.

29 Mart 2009 yerel seçimleri sonuçlarına göre yeni seçilen belediye başkanlarıyla görüşerek sendikal aidatları bir an önce ödemelerini sağlamaya çalışıyoruz. İşte bu yüzden kesin bir ödeme takvimi verilememektedir.

Eğitim yardımı ödemeleri, Genel Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan planlamaya göre, 2009 yılı içerisinde yapılacaktır.

Eğitim yardımı ödemelerine başlandığımızda, ödeme takvimi ve ödenecek tutar gibi detaylar, web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Lütfen web sitemizi takip ediniz.

Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi