Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » ŞUBE PERSONELLERİMİZE KURUMSAL EĞİTİM POROGRAMI DÜZENLENDİ

ŞUBE PERSONELLERİMİZE KURUMSAL EĞİTİM POROGRAMI DÜZENLENDİ

Eğitim kapsamında “Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)”, “İş Sağlığı ve Güvenliği”, “toplu iş sözleşme süreci”, “muhasebe mevzuatı ve uygulamalar”, “üye kayıt prosedürü”, “kurum içi yazışma”, “ihale makam yazıları”, “temsilci atamaları”, “üye kimlik kartları”, “kurumsal iletişim-davranış kuralları” ve “halkla ilişkiler” konularında ders verildi.

Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin yaptı.

Keskin yaptığı konuşmada, sendikamızın Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu belirterek, “Açıklanan rakamlara göre Türkiye’nin ikinci büyük sendikasıyız. Bu tabi kimin sayesinde; Başta Genel başkanımız olmak üzere siz personellerimizin, şube başkanlarımızın, teşkilat başkanlarımızın hepimizin birlikte çalışmasıyla meydana geliyor. Büyük olmanın bizlere verdiği sorumluluklarımız var ve biz bu sorumlulukları yerine getirmeye çalışan bir sendikayız. İstikrarımızı bozmadan devam ediyoruz inşallah çok büyük rakamlara ulaşacağız” dedi.

“Bilgi güçtür” diyen Keskin, “Sizler bizim Anadolu’daki aynalarımızsınız. Bizim üyelerimizin muhatap olduğu ilk insanlarsınız. Üyelerimiz şubeye geldiğinde ilk sizlerle karşılaşıyor. Sizlerden aldığı intiba bizim sendikamızın misyonunu temsil ediyor. İnanıyorum ki; eğitim seminerimiz sonucunda sizler donanımlarını yükseltmiş, birikimlerini zenginleştirmiş, bakış açılarını geliştirmiş olarak işyerlerine dönecek ve HAK-İŞ’i, HİZMET-İŞ’i temsil etme bilincini daha da yaygınlaştıracaksınız” diye konuştu.

Daha sonra Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) hakkında Genel Merkez çalışanlarımızdan Hamdi Şahin ve EBYS Uzmanı Orhan Akdoğan bir sunum gerçekleştirdi. Sendikamızın yeni geçeceği EBYS sisteminin nasıl kullanıldığı ve yazışmalarımıza nasıl katkı sağlayacağı anlatıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanımız Müberra Kaya, seminere katılan şube personellerimize “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verdi. Kaya, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitiminin amacının, çalışanların iş yerlerinde güvenli çalışmaları için iş sağlığı ve güvenliği kurallarının gerekliliğini kavrayabilmeleri ve güvenli davranış alışkanlıkları kazanmalarına katkı sağlaması olduğunu söyledi.

Eğitim seminerimizin öğlenden sonraki bölümüne katılan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, eğitim seminerinin hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başladı.

Arslan, düzenlenen bu eğitim seminerinin sendikamızın şubelerinde çalışan veya il başkanlıklarımız da görev alan arkadaşlarımızın katıldığı geniş katılımlı bir toplantı olduğunu belirterek, “Mümkün olduğu kadar konuları anlamaya çalışın. Buradan gittikten sonra yeniden her şeyi öğrenmeye çalışırsanız eğitim boşa gitmiş olur. Yönetim olarak bu eğitimleri önemsiyoruz. Bu verilen eğitimin ardından her yıl olduğu gibi bir test uygulaması yapacağız. Burada arkadaşlarımızın performansını da değerlendirmiş olacağız. Teşkilatımız büyüyor. Niçin buradayız niçin HİZMET-İŞ’teyiz, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in değerleri nelerdir bizi tarihimizi kültürümüzü medeniyetimizi HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ ile nasıl bütünleştirebiliriz.  HİZMET-İŞ sendikası ile çalışmak her türlü tavrınız özel hayatınız ailevi hayatınız ticari hayatının bütün hayatınızda aslında sendikamızla olan ilişkilerinizi buna göre değerlendirmeniz gerekir” dedi.

Referandum sürecine de değinen Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “HAK-İŞ Başkanlar kurulu olarak Referandumla ilgili tutumumuzu belirlemek üzere geçtiğimiz günlerde toplandık. 22 sendika başkanımızın oy birliği ile aldığımız karar doğrultusunda referandumda anayasa değişikliğini destekleme kararını aldık. “Anayasa değişikliğine tam destek geleceğimiz için evet” sloganıyla kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz. 4 günde 40 il projesi bir tarafta HAK-İş’in kendi yapacağı etkinlikler bir tarafta Sivil Dayanışma Platformuyla yapacağımız etkinlikler bir taraftan Karma İstişare Komitesi ile yapacağımız toplantılar birde sendikalarımızın müstakil yapacağı toplantılar olmak üzere ben 40 günde 40 ilde 40 programa katılacağım inşallah. Anayasa değişikliği ülkemiz için geleceğimiz için Türkiye’nin istikrarı için bölgede güçlü bir Türkiye için olmazsa olmaz” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Genel Başkanımız Mahmut Arslan Eğitim seminerimize katılan teşkilat personellerimizle birlikte fotoğraf çekindi.

Eğitim seminerimizde Genel Merkez Uzmanlarımızdan Bilgi İşlem Şefi Mahmut Kılıç, Üye Kayıt Prosedürü; Genel Merkez Bilgi İşlem Uzmanımız Fatih Aksanoğlu; Bilgisayar kullanma teknikleri ve özellikleri; Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanımız Aytekin Koç, İhale Makam Yazıları, Temsilci Atamaları; Sendikamız Mali Müşavirlerimizden İsmail Gülenç, kurum muhasebe işlemleri; Toplu İş Sözleşmesi Uzmanımız Av. Muhammed Nurbaki Türkay “Toplu İş Sözleşmesi’nin genel esasları” hakkında bilgi verdiler.

Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir de eğitim seminerimizde yaptığı konuşmada “Sizler sendikamızın olmazsa olmazlarısınız ben personellere görünmeyen kahramanlar diyorum. Sendikanın her türlü cefasını, sıkıntısını çeken her türlü problemlerle karşılaşan sizlersiniz birinci derecede göğüsleyen yine sizlersiniz. Örgütlenme bizim birinci önceliğimiz, örgütlenme olmazsa bizler burada olmayız. Sendikamız şu anda kendi alanında Türkiye’nin en büyük sendikası oldu. Sendikamızın üyesi olmazsa sendika hiçbir işe yaramıyor toplantılarda, eğitimlerde hiçbir işe yaramıyor. Daha çok örgütlenmemiz gereken yerler var ama burada en önemli görev yine sizlere düşüyor örgütlendiğimiz işyerlerindeki üyelerimizi elimizde tutmak size düşüyor” dedi.

Düzenlenen eğitim programımızın sonunda yapılan test sonucunda dereceye girenleri ödülleri takdim edildi. Ayrıca katılan tüm personellerimize katılım belgesi verildi.