Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » KOSKİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

KOSKİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi – KOSKİ’de çalışan üyelerimize eğitim semineri verildi
17 Aralık 2007 tarihinde KOSKİ Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerimize Sendikamız Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet SORGUN, Genel Eğitim Sekreterimiz Devlet SERT, Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman KART, Genel Başkan Danışmanımız Yahya DÜZENLİ, Genel Başkan Ekonomi Danışmanımız Dr. Ahmet ATILGAN, Konya Şube Başkanımız Mustafa BARAN ve KOSKİ’de çalışan üyelerimiz katıldı.

Genel Başkan Danışmanımız Yahya DÜZENLİ tarafından verilen “Kimlik ve Aidiyet” konulu eğitim seminerinin açılış konuşmasını Konya Şube Başkanımız Mustafa BARAN yaptı. Eğitim seminerimizde Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN ve KOSKİ Genel Müdürü Ahmet SORGUN da birer konuşma yaptılar.

Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN, yaptığı konuşmada, eğitimin işimizde ve işyerimizde huzurun önemli bir parçası olduğunu söyledi. Başarılı hizmetin, eğitimin kalitesi ve sıklığı ölçüsünde gerçekleşeceğine inandığını belirten Genel Başkanımız ARSLAN, Sendikamız Hizmet-İş başarılı çalışmalarının hizmet içi eğitimle sağlandığına dikkat çekti.

KOSKİ Genel Müdürü Ahmet SORGUN ise yaptığı konuşmada Konya Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini kaydederek, 2006 yılını eğitim faaliyetlerine ayırdıkları ve 2007 yılını da eğitim ağırlıklı bir yıl olarak geçirmeye çalıştıklarını söyledi. SORGUN, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hayat boyu eğitim felsefesiyle kültürel faaliyetler gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

“Kimlik ve Aidiyet” konulu seminerimizin yaşanan sorunlar ve geleceğin teminatı noktasında önem arzettiğini belirten SORGUN, ülkesine, şehrine, çevresine, ailesine, kurumuna, inançlarına aidiyet duymayan insan başarılı olamaz. Aidiyet başarıyı getirir” diye konuştu.

Genel Başkan Danışmanımız Yahya DÜZENLİ, görsel efektlerle destekleyerek yaptığı “Kimlik ve Aidiyet” konulu konuşmasında, kimlik ve aidiyeti bireysel bilinci yapıcı kılan unsurlar olarak tanımlayarak, bireysel kimliğin toplumsal ve kurumsal kimliği oluşturduğunu söyledi.

İnsanları ve dolayısıyla toplumları mutlu kılan milli ve dini değerlerin kimlikle şekil bulduğunu ancak aidiyetten yoksun bir kimliğin sürdürülemeyeceğini kaydetti. DÜZENLİ, aidiyet sahiplenme ve korumayı önceleyen manevi bir koddur. İnsani değerlerimizi, yaşadığımız çevreyi, işimizi ve işyerimizi sahiplenmek aidiyetimizin bir gereğidir. Aidiyet duymadığımız hiçbir şey bizim değildir. Sahiplenmeyen sahiplenilmez, korumayan korunmaz” diye konuştu.

İnsan ve toplum hayatında temsil kültürünün önemini vurgulayan DÜZENLİ, Hizmet-İş Sendikası’nın her bir mensubunun “Hizmet”i temsil ettiğini kaydederek, “İnsanoğlunun neyi temsil ettiği, onun varoluşunun gerekçesini ortaya koyar” dedi.

Eğitim semineri sonunda üyelerimize, Mevlana’nın 800. Doğum Yılı vesilesiyle Sendikamız tarafından yayımlanan “Mevlana’nın Gözüyle – İnsan ve Toplum-” adlı kitap hediye edildi.