Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARI 2. GRUP EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARI 2. GRUP EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik 2 grup halinde programlanan Eğitim Seminerimizin ikincisi gerçekleştirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik 2 grup halinde programlanan Eğitim Seminerimizin ikincisi 30 Mart – 1 Nisan 2012 tarihleri arasında Sakarya/Kuzuluk’ta gerçekleştirildi.

Genel eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart’ın yönetiminde gerçekleştirilen Eğitim Seminerine HAK-İŞ ve Sendikamız Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Mali Sekreterimiz Metin Eser, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya Koca, Marmara Bölge Başkanımız Mustafa Taştekin, Sakarya Şube Başkanımız Fahrettin Kütükçü, Belediye-İş eski İstanbul Şube Başkanı Nihat Altaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan üyelerimiz katıldı.

Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman KART yaptı.
İstanbul Büyükşehir çalışanlarının Sendikamız HİZMET-İŞ’i tercih etmesiyle örgütlenme tarihinde oldukça önemli bir kavşağın aşıldığını kaydeden Kart, “Mücadeleyi kazanmış ve yetkimizi almış bulunuyoruz. Bu mücadele sürecinde yorulduk ama yol aldık. Yorulduk ama yok olmadık” dedi.
HİZMET-İŞ Sendikası olarak eğitimi, örgütsel mücadelemizin olmazsa olmazı kabul ettiğimizi belirten Kart, “Onun için bu seminerimizin, siz değerli arkadaşlarımızın örgütsel bilincini, sendikal kimlik ve aidiyetini ve hukukî donanımlarını daha da geliştireceğine inanıyorum” dedi.

Programda bir konuşma yapan HAK-İŞ ve Sendikamız Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “HAK-İŞ/HİZMET-İŞ’in sendikal anlayışı yerli, yenilikçi, çağdaş ve insan eksenlidir” dedi.
Sendikamız HAK-İŞ/HİZMET-İŞ’in sadece ulusal bazda değil, uluslararası emek hareketi içinde de önemli bir yerinin olduğunu, ortaya koyduğu yeni çalışmaların yabancı sendikalar tarafından da benimsenerek örnek alındığını kaydetti.Sendikamızın bir çok ülkeden sendikayla işbirliği anlaşması bulunduğunu, üyesi bulunduğu EPSU ve PSI’nın etkin bir üyesi olduğunu ve bazı ülkelerde sosyal projeler gerçekleştirdiğini ifade eden Arslan, İstanbul Büyükşehir çalışanlarına seslenerek, “HAK-İŞ/HİZMET-İŞ rastgele bir sendika değildir, bir medeniyet inşası hareketinin olduğu yere geldiniz” dedi.

Eğitim Seminerinde Genel Mali Sekreterimiz Metin Eser ve genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya Koca da bir selamlama konuşması yaparak, sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Daha sonra Genel Başkan Danışmanız Yahya Düzenli, “Kimlik, Temsil ve Aidiyet Kültürü” konulu sunum yaptı.

Eğitim Semineri sonunda katılımcılara sertifika verildi.