Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » İÇ ANADOLU BÖLGESİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZİN İKİNCİ GRUBU TAMAMLANDI

İÇ ANADOLU BÖLGESİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZİN İKİNCİ GRUBU TAMAMLANDI

Çorum, Amasya, Kırıkkale Şube ve Samsun İl Başkanlıklarımızı kapsayan eğitim seminerimiz tamamlandı.

İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerine yönelik 2 grup halinde programlanan Eğitim Seminerimizin Çorum, Amasya, Kırıkkale Şube ve Samsun İl Başkanlıklarımızı kapsayan ikinci grubu 6 Aralık 2013 tarihinde tamamlandı.

Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart’ın yönetiminde 3-6 Aralık 2013 tarihlerinde Samsun İli-Havza İlçesi’nde gerçekleştirilen eğitim seminerine, Çorum Şube Başkanımız İbrahim Eceviş, Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Kırıkkale Şube Başkanımız Celal Yünlü ve Samsun İl Başkanımız Fatih Güzel, Şubelerimizin Kadın, Gençlik, Engelliler ve Kültür-Sanat komite başkanları ve işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Eğitim Seminerinin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart, Sendikamız Hizmet-İş’in eğitim programları, tüm emekçileri kapsayan sendikal çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık oluşturduğunu söyledi.

Her türlü ideolojiden uzak ve yerli değerleri sendikal mücadeleyle bütünleştirerek yürütülen çalışmaların sendikamız üyeleri yanı sıra, işkolumuzdaki diğer sendikalara üye emekçiler tarafından da ilgi ve beğeniyle takip edildiğini kaydeden Kart, “Bugün geriye doğru bakıldığında pek çok hakkın Sendikamız Hizmet-İş’in mücadelesi sonucu kazanıldığı görülmektedir. Kuşkusuz bundan sonraki kazanımlarda da Sendikamızın çalışmaları sonuç verecektir. Bu durum bütün emekçiler tarafından bilinmektedir. Emekçiler iyi bilmektedir ki, Hizmet-İş’in kendisi bizatihi haktır, umuttur, kazançtır” diye konuştu.

Seminerde bir konuşma yapan Genel Sekreterimiz Devlet Sert de Sendikamız Hizmet-İş’in gördüğü talebe dikkat çekti. E-Devlet yoluyla üyeliğin hayata geçmesiyle birlikte en çok üye kaydının Sendikamıza yapıldığının istatistiklerle sabit olduğuna işaret eden Sert, “Sendikamıza yönelik bu rağbetin nedeni bellidir: Hizmet-İş, üyemiz olsun veya olmasın, işkolumuzda çalışsın veya çalışmasın, sendikalı olsun veya olmasın, erkek-kadın, genç-yaşlı, engelli ayırt etmeksizin tüm emekçilerin hakkını savunuyoruz. Bu anlayış da sonuç olarak Sendikamıza yönelik haklı bir teveccüh oluşturuyor” dedi.

Hak-İş ve Hizmet-İş’in sorunlara ve çözümlere tüm emekçileri kapsayıcı şekilde baktığını ifade eden Sert, “Biz, şu çalışma hayatının gündeminde olan kıdem tazminatı konusuna da bu anlayışla yaklaşıyor ve tüm emekçilerin kıdem tazminatını alabilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Kırıkkale Şube Başkanımız Celal Yünlü ve Samsun İl Başkanımız Fatih Güzel ve Çorum Şube Sekreterimiz Hasan Yılmaz birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmalardan sonra Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ve Hukuk Müşavirimiz Av. Oğuz Aksoy sunumlarını yaptılar.

Eğitim Semineri sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.