Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » İÇ ANADOLU BÖLGESİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

İÇ ANADOLU BÖLGESİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

İç Anadolu Bölgesine yönelik planlanan eğitim seminerimizin ilki Samsun/Havza’da gerçekleştirildi.

İç Anadolu Bölgesine yönelik 2 grup halinde programlanan Eğitim Seminerimizin ilki Samsun iline bağlı Havza ilçesinde gerçekleştirildi.

25-28 Kasım 2013 tarihlerinde Genel eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart’ın yönetiminde gerçekleştirilen Eğitim Seminerine Genel Sekreterimiz Devlet Sert, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya Koca, Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek, Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, şubelerimizin Kadın, Gençlik, Engelliler ve Kültür-Sanat komite başkanları ve işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart yaptı. Sendikamızın Eğitim Seminerlerini bilgi ziyafeti olarak tanımlayan Kart, Sendikamız temsilcilerinin düzenli eğitimler sonucunda, çalıştıkları belediyelerde farkındalık oluşturduklarını söyledi.

Şube yöneticilerimiz ve işyeri sendika temsilcilerimizin işkolumuzun genel ve güncel sorunlarını ve çözüm yollarını bilmenin yanı sıra, üyelerimizin sıklıkla karşılaştığı sorunların çözülmesi noktasında aktif davrandıklarını ve bu durumun Sendikamız açısından onur verici olduğunu belirten Kart, “Sendikamız bilgili ve etkin mensuplarımız sayesinde, diğer sendikalara karşın hep bir adım önde olmuştur. Bu da Sendikamıza yönelik teveccühe, dolayısıyla üye sayımızın artmasına vesile olmaktadır. İşte bu anlayıştan dolayıdır ki, 7 Kasım 2013 tarihinde yürürlüğe giren e-devlet yoluyla üyelikte Sendikamız birinci olmuştur” diye konuştu.

Sendikamızın eğitim alanındaki sosyal sorumluluklarına da değinen Kart, üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarını kapsayan eğitim yardımlarının 2006 yılından beri verildiğini ve bu uygulamanın başka sendikalarda bulunmadığını ifade ederek, üyelerimizin ilköğretimde okuyan çocukları için de internet üzerinden akıllı eğitim uygulaması olan “Doping Kart” sisteminin hizmete sunulduğunu söyledi. Kart, tüm üyelerimizi kapsayan ferdi kaza sigortası hizmetinden de üyelerimizin memnun olduğunu söyledi.

Eğitim Seminerinde konuşan Genel Sekreterimiz Devlet Sert, Sendikamızın imkanlar ölçüsünde yararlı ve kapsayıcı projeleri hayata geçirdiğini söyledi. Sadece üyelerimiz değil, onların ailelerinin de Sendikamızın sorumluluk alanını içerisinde olduğunu ifade eden Sert, “Sendikamız Genel Merkez bünyesinde kurulan ve daha sonra tüm şube ve il başkanlıklarımızda oluşturulan komitelerimiz, sendikal anlayışımıza yeni bir soluk getirmiştir. Kadın, genç ve engelli üyelerimizin sorunlarını yine onların dilinden öğreniyor, toplu iş sözleşmelerimizde kadın, genç, engelli ve kültür-sanat komitelerimize yer vermek suretiyle çalışma koşullarını iyileştiriyor, çözümler getiriyoruz” dedi.

Taşeronlaşma sorunu ve kıdem tazminatı tartışmalarına da değinen Sert, sendikamızın, işkolumuzun içinde bulunduğu sorunların ısrarla takipçisi olduğunu belirterek, “Taşeron firmalarda çalışan arkadaşlarımızın yasal ve sendikal haklardan yoksun oluşu ve artık bir drama dönüşen çalışma şartları bizi üzmektedir. Onlarla ilgili yoğun çalışmalarımız devam etmektedir. İstiyoruz ki, onlar da diğer kadrolu çalışanlar gibi yasal ve sendikal haklara sahip olsunlar. İstiyoruz ki, bu emek sömürüsü son bulsun. İstiyoruz ki, onlar da sendikamız üyesi olsun. Bu temennimizi inşallah gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Sert, kıdem tazminatıyla ilgili medyada paylaşılan pek çok bilginin yanlışlığına işaret ederek, “Hak-İş/Hizmet-İş olarak, tüm çalışanların kidem tazminatını sorunsuz alabileceği sürdürülebilir bir sistemden yanayız” dedi.

Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya Koca da, sendikamızın örgütlülükte gösterdiği başarıya dikkat çekti. E-devlet sisteminin hayata geçmesiyle birlikte en fazla üye kaydının Sendikamız Hizmet-İş’e olduğunu kaydeden Koca, sistemin yaygınlaşmasıyla birlikte Sendikamızın, işkolumuzdaki diğer sendikalara önemli oranda fark atacağını söyledi.

Kesintisiz sürdürülen eğitim seminerleri ve değişik programlarla sendikal bilgilerin sürekli güncellendiğini ifade eden Koca, “Sendikamız Hizmet-İş’in Türkiye’nin üçüncü, işkolumuzun ise birinci sendikası olması, işte bu eğitimler ve Sendikamızı farklı kılan misyonu, vizyonu, alınteri ve emeği esas alan faaliyetleri sayesindedir” dedi.

Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek ve Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız da bir selamla konuşması yaparak, seminer ve birlikteliğin önemine vurgu yaptılar.

Konuşmalardan sonra Genel Başkan Danışmanız Yahya Düzenli, “Kimlik, Temsil ve Aidiyet Kültürü”; Sendikamız Hukuk Müşaviri Av. Oğuz Aksoy, “İş Hukuku” konulu sunum yaptılar.

Eğitim Semineri sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.