Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » ARSLAN: SENDİKACILIĞI, İNANDIKLARIMIZI HAYATA GEÇİRME MÜCADELESİNDE ARAÇ GÖRÜYORUZ

ARSLAN: SENDİKACILIĞI, İNANDIKLARIMIZI HAYATA GEÇİRME MÜCADELESİNDE ARAÇ GÖRÜYORUZ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Sendikacılığı inandıklarımızı hayata geçirme mücadelesinde bir araç olarak görüyoruz. Bunu yaparken de emanete doğru sahip çıkmaya, doğru şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Büyük bir davanın yükünü sırtlarında taşıdıklarını ifade eden Arslan, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikamızın istikameti ve değerlerinde sorun olmadığını söyledi.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 10 Ekim 2018 tarihinde Kızılcahamam’da gerçekleştirilen, HİZMET-İŞ Sendikamızın Şube Personeli Hizmet İçi Eğitim Semineri’nde konuştu.

Arslan, “HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak hassasiyetlerimizden dolayı büyüyoruz. Sarsılmaz ilkelerimiz, vazgeçilmez değerlerimiz var. Bunlardan vazgeçmeyeceğiz. Değerlerimizi koruyacağız” dedi.

“ÜYELERİMİZİN HAKKINI KORUMAK İÇİN VARIZ”

Sendikaların, üyelerin haklarını korumak için var olduğunu ve bunu yaparken de üyelerin tarafından verilen temsil emanetine doğru sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Arslan, “Burada görev yapmanın büyük bir sorumluluğu ve vebali var. Bizler emanetçiyiz. Kanalizasyon tıkandığı zaman gövdesiyle birlikte girip orayı temizleyen, eksi 30 derecede suları akıtan, yangından yangına koşan, yollarımızı temizleyen işçilerin emanetçiyiz. Mahkeme-i Kübra’yı düşünerek çalışmalıyız. Büyük sorumluluğumuz var. İşimiz zor, çünkü sonuçta insana hizmet ediyoruz. Üyelerimizin hakkını korumak adına onlardan vekalet aldık, onların hakkını korumaya ve geliştirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

ARSLAN, PERSONELDEN KURALLARA UYMASINI İSTEDİ 

Arslan, Sendikamızda çalışan personelin kuralla uymasını, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ değerlerine sahip çıkmasını istedi.

Sendikamız personellerinin yanlışa asla müsamaha etmemesi gerektiğini belirten Arslan, temsil ettiğimiz yüz binlerce üyemiz var. Personellerimiz onlara karşı güzel tavır içinde olmalı, kurallara uymalı, işine sahip çıkmalıdır” dedi.

Personelin kişisel gelişimine katkı verdiklerini kaydeden Arslan, “Tüm personelimiz yeni kurslara katılsın, yüksek lisans yapsın, kitap okusun, kendini geliştirsin, alanında uzmanlaşsın istiyoruz. Kendini geliştirmek isteyen personelimize fırsat sunuyor, katkı yapıyoruz. Personellerimiz Sendikamızda farklı işler yaparken aynı zamanda sendikacı olarak da yetişiyor” diye konuştu.

ARSLAN, PERSONELLERE GÜMÜŞ MADALYON HEDİYE ETTİ 

Arslan, konuşmasından sonra, eğitim seminerine katılan şube personellerimize Sendikamızın 40. Yılı anısına gümüş madalyon hediye etti.