Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » AMASYA SULUOVA’DA EĞİTİM SEMİNERİ

AMASYA SULUOVA’DA EĞİTİM SEMİNERİ

Amasya Suluova’da tüm belediye çalışanlarının katıldığı İşyeri Eğitim Seminerleri gerçekleştirdik.

Sendikamızın işyeri eğitim seminerleri programı kapsamında 19 Kasım günü Suluova’da tüm belediye çalışanlarının katıldığı bir eğitim semineri gerçekleştirdik.

Seminere Suluova Belediye Başkanı Mahmut BOZ, Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman KART, Amasya Şube Başkanımız İsmail PAZAR ile Genel Merkez Danışmanlarımız katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Eğitim Sekreterimiz; Sendikamızın eğitime verdiği önemin üzerinde durarak “Biz; sendikal hareketi sadece toplu sözleşmeler ve örgütlenmelerden ibaret görmüyoruz. Sosyal Sorumluluklar getiren bir boyutunun olduğunu da göstermek istiyoruz. Bunun için çeşitli faaliyetler sürdürüyoruz. Eğitim programlarımız bu sorumluluğumuzun bir gereğidir. “ şeklinde konuştu. Suluova İşyeri
Baştemsilcimiz Cahit Kormaz ve Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar da açılışta yaptıkları konuşmalarda, “Genel Merkezimizin eğitim talebimize bizzat yerinde cevap vermesinden memnunuz” diyerek teşekkürlerini dile getirdiler.

Suluova Belediye Başkanı Mahmut BOZ seminer esnasında yaptığı konuşmada; “Hizmet-İş Sendikası’nın eğitim isteğimize birebir karşılık vermesi takdire şayandır. Eğitimli çalışanlarla ilçemize daha kaliteli hizmet vermenin gereği tartışılamaz. Sendika-İşveren birlikteliğiyle gerçekleştirilen bu seminerlerin çalışanlarımıza büyük katkıları olacağına inanıyorum”şeklinde konuştu.

Daha sonra seminerde ilk sunumu yapan Sendikamız Hukuk Müşaviri Av. Oğuz AKSOY, İş Hukuku ile ilgili geniş bilgiler verdi ve üyelerimizin işyerlerinde karşılaştıkları hukuki problemlerle ilgili sorularını cevaplandırdı. Daha sonra, Konfederasyonumuz HAK-İŞ Sosyal Güvenlik Danışmanı Zahit GÖNENCAN, “Sosyal Güvenlik” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sosyal Güvenliğin Türkiye’deki gelişimi, yasal değişiklikler ve bugünkü sistem hakkında bilgi veren Gönencan, üyelerimizin yoğun sorularını cevaplandırdı.