Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » 2008 YILI EĞİTİM PROGRAMIMIZ BAŞLADI

2008 YILI EĞİTİM PROGRAMIMIZ BAŞLADI

Sendikamızın 2008 yılı şube yöneticileri, temsilciler ve kadın komiteleri eğitim programı İskenderun’da başladı
Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinde yer alan şubelerimizin yöneticileri, şube kadın komitelerimizin başkan ve üyeleri ve işyeri sendika temsilcilerimize yönelik olarak 2 Mayıs’ta İskenderun’da başlayan eğitim programımız devam ediyor.

Eğitim programımıza Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN, Genel Sekreterimiz Devlet SERT, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya KOCA, Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman KART, Hak-İş Sosyal Güvenlik Uzmanı Zahit GÖNENCAN, danışmanlarımız, hukuk müşavirlerimiz, uzmanlarımız, İskenderun Belediye Başkanı Mete ASLAN, Karayılan Belediye Başkanı Erdal KAYIŞ, Yiğityolu Belediye Başkanı Bilal COŞKUN, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Cengiz GÜL, şube yöneticilerimiz, şube başkanlıklarımız kadın komitelerinin başkan ve üyeleri ve işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman KART’ın yönetiminde yürütülen eğitim programımız ile “kurumsal kimlik ve temsil kültürü, etkin sendikacılık için iletişim becerileri, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal durumu, sosyal güvenlik sistemi ve iş hukuku” konularında şubelerimizin yöneticileri, şube kadın komitelerimizin başkan ve üyeleri ve işyeri sendika temsilcilerimize yeni bilgi ve beceriler kazandırılması hedefleniyor.

2 Mayıs 2008 tarihinde İskenderun’da ilki gercekleştirilen eğitim programımızda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, işyeri sendika temsilcilerimizin salt bir sendikacı olmaktan öte durumsal kimlik ve değerlerimizinde temsilcisi olduğunu söyledi.

Kararlı ve ilkeli sendikal geçmişimizin oluşması ve gelecege taşınmasında en büyük görevin işyeri sendika temsilcilerimizde olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Arslan, Sendikamız Hizmet-İş’in işyeri sendika temsilcilerimizin eğitimi ve birbirleriyle iletişimlerinin geliştirilmesi amacıyla, eğitim programlarımızı yoğunlaştırarak devam ettireceğini söyledi.

Programda şube yöneticilerimize, işyeri sendika temsilcilerimize, kadın komitesi üyelerimize ve misafirlere hitap eden Genel Başkanımız Arslan, Sendikamız Hizmet-İş’in toplumumuz ve değerlerimizle barışık bir sendika olduğunu kaydetti. Konuşmasında, kökü dışarıda bir takım kurumları arkasına alarak sendikacılık yapan sendikal kurumların bulunduğuna işaret eden Genel Başkanımız Arslan, toplumla savaşmayı ilke edinmiş, ideolojik ön yargılarla hareket eden ve toplumun değerleriyle kavgalı bu tür sendikalların varlığını ülkemiz için bir talihsizlik olarak niteledi.

Konuşmasında 1 Mayıs etkinliklerini de değerlendiren Arslan, 1 Mayıs’a yabancı ideolojilerin temsilcileri sahip çıktığı için 1 Mayıs’ın hafızalarda hep kavgayla anıldığını belirterek şöyle konuştu: “Bir takım sendikal kurumların Taksim ısrarı sendikal mücadeleye gölge düşürmüştür. Biz eylem için nerede karar alırsak o eylemi orada yaparız. Sözümüzün arkasında dururuz. 1 Mayıs’a sahip çıkmalıyız. Bütün bayramlarımıza sahip çıkalım ki, 1 Mayıslarda, gerçekten 1 Mayıs gibi, bayram gibi kutlansın. 1 Mayıs’a sahip çıkmassak Taksim’deki gibi kavgayla, sahip çıkarsak Ankara’daki gibi neşeyle ve huzurla kutlarız.”

Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri’nde görev yapan şubelerimizin yöneticileri, şube kadın komitelerimizin başkan ve üyeleri ve sendika işyeri temsilcilerimize yönelik olarak 2 Mayıs’ta İskenderun’da başlayan eğitim programımız, 12 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Akdeniz ve İç Anadolu grubuyla Antalya’da devam edecek.

Programa katılan şubelerimizin yöneticilerine, şube kadın komitelerimizin başkan ve üyeleri ile işyeri sendika temsilcilerimize katılım belgeleri, Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman KART tarafından veriliyor.