Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Dış İlişkiler » SENDİKAMIZ’DAN ARNAVUTLUK’A ÇALIŞMA ZİYARETİ

SENDİKAMIZ’DAN ARNAVUTLUK’A ÇALIŞMA ZİYARETİ

Sendikamız Arnavutluk’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Sendikamız Arnavutluk’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya Koca’nın başkanlığında gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde Kocaeli Şube Başkanımız İdris Ersoy ile Bursa Şubemiz Kadın Komite Başkanı Fatma Gezer de hazır bulundu.

Arnavutluk İnşaat, Kâğıt, Ağaç ve Kamu Altyapı İşçileri Sendikaları Federasyonu Genel Başkanı Luan Zaza’nın daveti üzerine 22-24 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde heyetimiz, adı geçen federasyonun Ulusal Asamble toplantısına katıldı.
Ülkemiz sendikal hayatında “genişletilmiş başkanlar kurulu” muadili toplantıda bir konuşma yapan Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Zekeriya Koca, Konfederasyonumuz Hak-İş ve Sendikamız Hizmet-İş’in Türkiye’de çalışma yaşamında önemli bir aktör olduğunu ve örgütlü emek gücünün ciddi bir oranını temsil ettiğini belirtti. Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Koca, Sendikalarımız arasında yürürlükteki ikili işbirliği anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen çalışma ziyaretlerinin her iki ülkenin çalışma hayatı ve emekçileri için de yararlı olduğunu kaydetti.
Toplantının olumlu çıktı ve tespitlerle neticelenmesini ve sonuçlarının hayırlı olmasını temenni eden Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Koca, “Karşılıklı ziyaretler ve müşterek çalışmalarla ortak sorunlara çözümler aramak ve bu bağlamda ortak çözüm üretme yeteneklerimizi geliştirmek durumundayız” dedi.

3 günlük çalışma ziyareti boyunca heyetimiz, İnşaat, Kâğıt, Ağaç ve Kamu Altyapı İşçileri Sendikaları Federasyonu yöneticilerinin yanı sıra, adı geçen toplantıya davet edilen Makedonyalı ve Kosovalı sendikacılarla da temaslarda bulundu.
Arnavutluk Kamu Hizmetleri ve Devlet İdaresi Sendikası Genel Başkanı Entela HYSENLLARI ve diğer yöneticileri ile de görüşmeler yapan heyetimiz, hem Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN’ın selam ve iyi dileklerini iletti hem de ikili ilişkilerin gelecekte hangi alanlarda çok daha yakın ve güçlü hale getirilebileceği konularını müzakere etti.

Heyetimiz burada Turgut Özal Koleji’ni de ziyaret ederek yetkililerden verilen eğitimin içeriği hakkında bilgi aldı.