Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Dış İlişkiler » Rusya’da Kongreye Katıldık

Rusya’da Kongreye Katıldık

Genel Başkan Yardımcımız Özdemir ve Dış İlişkiler Uzmanımız Halfaya, Tüm Rusya Devlet Ve Kamu Çalışanları Sendikası 10. Kongresi’ne Katıldı.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir ve Dış İlişkiler Uzmanımız Ahmed Enver Halfaya, Tüm Rusya Devlet ve Kamu Çalışanları Sendikası’nın 10. Kongresine katıldı.

Kongrede Tüm Rusya Devlet ve Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Nikolay Vodyanov ile bir araya gelen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın selam ve mesajı iletti, sendikanın 10. Kongresini kutladı, tüm dünya emekçileri için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni etti.

Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, kongreye katılan yabancı sendikacı konuklar için verilen resepsiyonda bir konuşma yaptı.

Hizmet-İş Sendikamızın uluslararası sendikal güç birliğini önemsediğini ifade eden Özdemir, “Küresel ölçekte, sendikal dayanışmayı güçlendirmek üzere birikim ve deneyimlerimizin paylaşılması istiyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz” dedi.

30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirdiğimiz 12. Genel Kurulumuz esnasında Tüm Rusya Devlet ve Kamu Çalışanları Sendikası ile ikili işbirliği protokolü imzaladığımızı hatırlatan Özdemir, “Bu anlaşmamızla; ilişkilerimizin daha da sıklaşması, yoğunlaşması ve ortak paydalarımızın geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bu protokolü çok önemsiyor, Rusya sendikaları ile işbirliğimizi sürdürme ve geliştirmeyi uluslararası misyonumuzun bir gereği sayıyoruz. Çünkü birbirimizi ve ülkelerimizi sadece haritada tanımanın ötesinde karşılıklı sorumluluklarımızın olduğu bir gerçektir. Bu sorumluluklarımız, birbirimizle bugün çok daha fazla yakınlaşmamızı gerekli kılmaktadır” eklinde konuştu.

Özdemir, konuşmasından sonra Tüm Rusya Devlet ve Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Nikolay Vodyanov’a, üzerinde sendikamızın logosu bulunan bir vazo hediye etti.

Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, Azerbaycan Devlet ve Kamu Hizmetleri Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İade Aliva, Litvanya Devlet, Özel İdare ve Finans Enstitüleri Sendikası Temsilcisi İrena Petraitiene, Romanya Kamu Hizmetler Federasyonu Genel Başkanı Chifu Gabriel ve Sırbistan Devlet Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Njeos Potezica ile bir araya gelerek görü alışverişinde bulundu.