Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Dış İlişkiler » EPSU Gençlik Ağı Toplantısına Katıldık

EPSU Gençlik Ağı Toplantısına Katıldık

EPSU Gençlik Ağı’nın 6. Toplantısı 4 Şubat 2015 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirildi.

EPSU Gençlik Ağı’nın 6. Toplantısı 4 Şubat 2015 tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirildi. 13 ülkeden 22 genç sendikacının katıldığı toplantıyı Sendikamız adına Dış İlişkiler Uzmanımız H.Yüsra Erilli Kurumlu takip etti.

Toplantıda EPSU Gençlik Ağı’nın kurumsal yapısının yeniden yapılandırılması, işleyişi ve 2015 faaliyetleri altında ele alındı. EPSU Gençlik Ağı’nın yeni yönetiminin Yerel ve Bölgesel Yönetimler, Ulusal Yönetimler ve Sağlık Sektöründen temsilcilerin katılımıyla oluşturulması gündeme taşındı. Toplantıda ayrıca, yerel ve ulusal düzeyde kampanyalar,sosyal medya ayağının güçlendirilmesi ve gençlerin istihdamı konuları ele alındı.

Avrupa Yaşam ve Çalışma Koşullarını İyileştirme Vakfı (EUROFOUND) Temsilcisi Anna Ludwinek, gençlik geçişleri ve gençlerin istihdamı konusunda sunum gerçekleştirdi.

Ardından, Avrupa Yapı ve Ağaç İşçileri Federasyonu Proje Koordinatörü Chiara Lorenzini, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bir proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Projeyle gençlerin işe alım süreçleri ve sendikalarda genç çalışan yoğunluğunun artırılması, bu bağlamda projeyle genç işçiler tarafından kullanılmak üzere pratik bilgilerin de yer aldığı bir yayın üretilmesi hedefleniyor.