Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Dış İlişkiler » ARSLAN, ZAMBİYA BÜYÜKELÇİSİ VE ZAMBİYALI SENDİKACILARLA BİR ARAYA GELDİ

ARSLAN, ZAMBİYA BÜYÜKELÇİSİ VE ZAMBİYALI SENDİKACILARLA BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Arslan, Zambiya Ankara Büyükelçisi, ZCTU Genel Sekreter Yardımcısı ve Zambiyalı sendikacılarla yemekli toplantıda bir araya geldi.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Zambiya Ankara Büyükelçisi Bwalya Lyapa Mondo ve Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ZCTU) Genel Sekreter Yardımcısı Elaston Njovu ile Zambiyalı sendikacılarla 23 Mayıs 2017 tarihinde yemekli bir toplantıda bir araya geldi. Toplantıya HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız da katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ ile Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu arasındaki var olan kurumsal ilişkiyi geliştirmek istediklerini söyledi.

Arslan, “HAK-İŞ olarak insanların diline, dinine, rengine ve dünya görüşüne bakmıyoruz. Biz emek mücadelesi yürütüyoruz. Dünyanın değişik bölgelerinden sendikacılarla olduğu gibi Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu ile iki eşit partneriz. Birlikte yürüteceğimiz ortak mücadele her iki ülkenin emekçileri için de hayırlı olacaktır” dedi.

Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ZCTU) Genel Sekreter Yardımcısı Elaston Njovu da HAK-İŞ’in kendilerine verdiği sendikal eğitimden dolayı teşekkür ederek, “Ankara’da HAK-İŞ ile çok güzel fikir alışverişi yaptık. Fikirlerin fiiliyata geçmesini arzu ediyoruz” dedi.

Zambiya Ankara Büyükelçisi Bwalya Lyapa Mondo Türkiye ile Zambiya arasındaki ilişkilerin emek örgütleri tarafından geliştirilmesini önemli bulduğunu ifade etti.

Toplantı karşılıklı hediyeleşme ile son buldu.