Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Dış İlişkiler » ARSLAN, ROMA’DA ETUC ARA DÖNEM KONFERANSINA KATILDI

ARSLAN, ROMA’DA ETUC ARA DÖNEM KONFERANSINA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan Roma’da düzenlenen Avrupa İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ETUC) Ara Dönem Konferansına katıldı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan 29 Mayıs 2017 tarihinde İtalya’nın Roma şehrinde, düzenlenen Avrupa İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ETUC) Ara Dönem Konferansına katıldı.

Toplantıya HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız ve HAK-İŞ Dış İlişkiler Uzmanları Onur Sayılan ve Merita Yıldız da katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Roma’da düzenlenen ETUC Ara Dönem Konferansında, Avrupa İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ETUC) Genel Sekreteri Luca Visentini’yle bir araya gelerek İLO’nun Avrupa Konferansının Türkiye’de yapılmasını talep etti.

“Uluslararası Sendikal kuruluşlarla birlikte hareket edelim” diyen Genel Başkanımız Arslan, ETUC Genel Sekreterinden İLO’nun Avrupa Konferansının Türkiye’de yapılması için İLO yönetim kurulu toplantısında toplantının Türkiye’de yapılması için katkı ve girişimde bulunmasını istedi.

Avrupa İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ETUC) Genel Sekreteri de 3 Mayıs 2017 tarihinde Türkiye’de yapılan ve katılımcılar arasında Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in de bulunduğu, Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC) temsilcilerinden oluşan heyet ile Türkiye’deki gelişmelerle ilgili olarak sendika temsilcileriyle bir araya gelerek ortak deklarasyon yayınlanmasına da dikkat çekerek, İLO Avrupa Konferansı’nın Türkiye’de gerçekleşmesi için gayret sarf edeceklerini söyledi.

Arslan ayrıca toplantıda Türkiye’de imzalanan Ortak Deklarasyonun bir yol haritası olarak uygulanması için gayret edilmesi gerektiğini vurgulayarak, İLO Avrupa Konferansı Türkiye’de yapılırsa platformu oluşturan STK temsilcilerinin de hükümetle görüşmeleri için bir fırsat olacağını söyledi.

Ayrıca toplantının yapıldığı ilk gün AB -Roma Antlaşmasının 60. Yıldönümü kutlandı.