Ana Sayfa » Manşet » SAKARYA/ERENLER BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

SAKARYA/ERENLER BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

HİZMET-İŞ Sendikamız ile Sakarya’ya bağlı Erenler Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi, üyemiz işçileri sevindirdi. İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle üyelerimizin ücretlerinde yüzde 20.30 oranında artış sağlandı.

2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, HİZMET-İŞ Sendikamızın Erenler Belediyesi’nde 1997’den bu yana öğütlü olduğunu kaydederek, 22 yıldır ne belediye ile sendikamız arasında kurumsal olarak ne de üyelerimizle insani ilişkilerde sorun yaşanmadığını belitti.

Yıldız, “Erenler Belediyesi 14 dönem toplu iş sözleşmesi imzaladık. Bunların hepsi de uzlaşı ve karşılıklı faydayla sonuçlandı. Bugün 15. Toplu iş sözleşmemizi imzalıyoruz. Bu sözleşmemizin de diğerleri gibi uzlaşı ve başarıyla sonuçlanmış olması son derece sevindiricidir” dedi.

Yıldız, sözleşmemize verdiği katkı ve ücretlerin zamanında ödenmesi noktasında gösterdiği hassasiyetten dolayı başkan Öztürk’e teşekkür etti.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de HİZMET-İŞ Sendikamız ile Erenler Belediyesi arasındaki kurumsal ilişkinin önemine vurgu yaptı. Sözleşme gereği, ücretlerin enflasyon oranında artırıldığını belirten Öztürk, sözleşmenin hayılı olmasını diledi.

Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir de “Toplu iş sözleşmemizle; üyelerimizin ücretlerinde yüzde 20.30, yani gerçekleşen enflasyon oranında artış yapıldı. İkinci yıl ücret zammı da enflasyon artı 1 puan olarak gerçekleşecek. Toplu iş sözleşmemizin üyelerimiz, Sendikamız ve Erenler Belediyemiz için hayırlı ve bereketli olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.