Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ TRABZON VE KASTAMONU İLE DEVAM ETTİ

BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ TRABZON VE KASTAMONU İLE DEVAM ETTİ

Şube, İl ve Bölge yöneticilerimiz, işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanlarımızın katıldığı Eğitim Seminerlerimiz Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde düzenleniyor.

Eğitim Seminerimiz 17-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Trabzon Şube Başkanlığımız ve Kastamonu İl Başkanlığımızın katılımlarıyla Amasya’da, FİMAR LIFE Thermal Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

TRABZON ŞUBE BAŞKANLIĞI VE KASTAMONU İL BAŞKANLIĞI KATILDI

Eğitim Seminerimize Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan, Kastamonu İl Başkanımız Mustafa Çağlı, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya ve şubelerimizin işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanları katıldı.

KESKİN: TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İŞÇİ SENDİKASIYIZ

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin yaptı. Keskin yaptığı konuşmada Sendikamız HİZMET-İŞ’in 251 bin 122 üye sayısıyla 163 işçi sendikası arasında Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu dile getirerek, “Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olmamızda emeği geçen başta teşkilatımızın Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan olmak üzere, Genel Merkez yönetim kurullarımıza, şube ve il başkanlarımıza, yönetim kurullarına ve siz temsilcilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TEŞKİLAT OLARAK YAPTIĞIMIZ VE YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALARLA ZİRVEDEKİ YERİMİZİ PERÇİNLEYECEĞİZ”

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, sendika olarak şu an zirvede olmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirterek, “Zirveye çıkmak kadar zirvede kalmakta çok önemli. Teşkilat olarak yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla zirvedeki yerimizi perçinleyeceğiz. Türkiye’nin en büyük sendikası olarak taşerona kadro verilmesi noktasında büyük pay sahibiyiz. Ancak kadro konusunda tüm sorunların hepsi çözülmedi. Biz 2014 yılında Ankara’da, taşeronda çalışan arkadaşlarımızın insan gibi yaşamaları, insan onuruna yakışır ücretler almaları için büyük bir toplantı gerçekleştirdik. Biz o gün, ‘Biz bu taşeron sorunu çözmeye talibiz. Bu noktada bütün mücadeleyi yapacağız’ dedik. O zaman bize bu iş olmaz diyenler oldu, ama biz bütün engellemelere rağmen yolumuzdan vazgeçmeden mücadeleye devam ederek 2 Nisan 2018 itibariyle taşeron olarak çalışanların kadrolu olmalarını sağladık. Bu düzenlemenin eksiklerinden birtanesi KİT’lerde çalışan arkadaşlarımız. Bu durum bizi üzüyor, mücadelemiz asla sona ermedi. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak bu sorununda çözümü noktasında çalışmalarımız  devam etmektedir” dedi.

“İŞ YERİ TEMSİLCİLERİMİZ SENDİKAMIZI EN UÇ NOKTADA TEMSİL EDİYORLAR”

Sendika olarak eğitime büyük önem verdiğimizi ifaden eden Keskin, “Eğitim programlarımızı kurumsal kimliğimizin önemli bir fonksiyonu olarak sürekli hale getirmiş bulunuyoruz. Bir faaliyet dönemi boyunca seminerlerimizi yer, zaman, mekân ve şartlar ne olursa olsun devam ettiriyoruz. Eğitim seminerlerimiz planladığımız üzere gerçekleştirilmektedir. Burada gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerimize katılan sizler tesadüfen burada bulunmuyorsunuz. 251 bin üyemiz arasından seçilen temsilcilerimizin tesadüfen burada bulunan insanlar olmadığını gösteriyor. Sizler sendikamızın vizyonunu taşıdığınız ve buna uygun davrandığınız için buradasınız. Sizler sendikamızı en uç noktada temsil eden kişilerseniz” dedi.

UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmalarından sonra Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya birer sunum yaptılar.

Seminerde Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan ve Kastamonu İl Başkanımız Mustafa Çağlı da birer konuşma yaptılar.

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken yapılan sınav sonucunda da kazananları ödülleri takdim edildi.