Ana Sayfa » Haberler » ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDE İŞTEN ÇIKARILAN EMEKÇİLERE DESTEK OLDUK

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDE İŞTEN ÇIKARILAN EMEKÇİLERE DESTEK OLDUK

Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Kent A.Ş bünyesinde çalışan ve 23 Ağustos 2019 tarihinde işten çıkarılan işçilerin Belediye önünde yaptığı eyleme destek verdik.

Protesto eyleminde bir basın açıklaması yapılarak, işyerinde çalışmaya devam etmek isteyen üyelerimizin işlerinin geri iadeleri istendi.

Üsküdar Belediyesi önünde gerçekleştirilen protesto eylemine, 2 Ekim 2019 tarihinde Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Mehmet Keskin, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız ve HAK-İŞ İl Başkanı Mustafa Şişman,  İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat,  işyeri sendika temsilcilerimiz ve işten çıkarılan üyelerimiz ile basın mensupları katıldı.

Sendikamız adına basın açıklamasını, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman okudu.

Üsküdar Belediyesi Kuruluşu Kent A.Ş bünyesinde çeşitli birimlerde çalışan Sendikamız üyelerinin farklı sebeplerle Ağustos ayı itibariyle iş akitlerinin feshedildiğini belirten Şişman, “Bu arkadaşlarımızdan bazıları kendi isteği ile işten ayrılmış, bir kısım arkadaşlarımız ise çalışmak istediklerini ve işe dönmeyi talep etmiştir. HİZMET-İŞ Sendikası olarak kendi isteği ile ayrılan arkadaşlara saygı duyuyoruz, ancak çalışmak isteyen, işe iadelerini talep eden arkadaşlarımız için kararın tekrardan gözden geçirilmesini talep ediyoruz” dedi.

SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

İstanbul’da ve tüm Türkiye’de gerçekleştirilen her türlü haksız iş akiti feshini reddettiğini ifade eden Şişman, “Gerek ilimizde, gerek ilçemizde, gerekse ülke genelinde gerçekleştirilen her türlü haksız iş akdi fesihlerini reddediyoruz, kabul etmiyoruz. Zulüm kimden gelirse gelsin karşısında olduğumuzu her ortamda ifade ettik ve etmeye de devam edeceğiz, bu arkadaşlarımızın tekrar işe iadelerini talep ediyor, sürecin yakın takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna ifade ediyoruz” diye konuştu.