Ana Sayfa » Haberler » SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMLARIYLA İMZALANDI

SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMLARIYLA İMZALANDI

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 16 Kasım 2020 tarihinde, Sendikamız ile Sultangazi Belediyesi Personel A.Ş. (SUGAŞ) arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine katıldı.

Sultangazi Belediyesi’nde çalışan üyelerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilen programa Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in yanı sıra, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat, HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz ve iş yeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Sultangazi Belediyesi’nde ve Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerde çalışan üyelerimizin alın terlerinin tam karşılığını alabilmek için yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Genel Başkan Yardımcımız Keskin, “HİZMET-İŞ Sendikası her zaman üyelerinin çıkarlarını düşünen, onlar için çaba sarf etmekten geri durmayan bir emek örgütüdür. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in 17 yıl süren kadro mücadelesi sonucu bugün, arkadaşlarımız için kazançlı bir toplu iş sözleşmesi imzalıyoruz. Emekçilerin hakkını çatışma yaratmadan uzlaşı ile savunan HİZMET-İŞ, bugün de bu çizgisinden şaşmadan hareket etmiş ve üyelerimiz için güzel bir sözleşmeye imza atmıştır. Toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, belediyemize ve Sendikamıza hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ise karşılıklı anlayış içinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür ederken, toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olmasını diledi.

İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat’ta, toplu iş sözleşmesinin iki yıl süreli olarak imzalandığını belirterek, “Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerine birinci yıl yevmiyeler iyileştirildikten sonra %12,62, ikinci yıl ise ücretlere ve sosyal haklara gerçekleşecek enflasyon oranında zam yapılacak” ifadelerini kullandı.