Ana Sayfa » Haberler » ÖZDEMİR, KAYSERİ’DE İFTAR YEMEĞİNDE İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

ÖZDEMİR, KAYSERİ’DE İFTAR YEMEĞİNDE İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, 17 Mayıs 2019 tarihinde Kayseri Şube Başkanlığımız tarafından düzenlenen iftar yemeği programında işçilerle bir araya geldi.

İftar yemeği programına Özdemir’in yanı sıra, Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Kırşehir İl Başkanımız Hızır Güler,  Öz Ağaç İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Adnan Kıyak, Emin Hayta ve Şaban Demir, Öz Taşıma-İş Sendikası Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Özdemir, Öz Güven-Sen Kayseri İl Temsilcisi İbrahim Özek, Öz Sağlık-İş Sendikası Kayseri İl Temsilcisi Emre Kocaman ve Kayseri Şube Başkanlığımıza bağlı sendika işyerleri temsilcileri ve üyelerimiz katıldı.

ÖZDEMİR: “CENAB-I ALLAH BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir iftar sonrası yaptığı konuşmada,  “Ülkemizde ramazan orucunu tutmak bir nimettir. Dünyanın her yerinde Müslümanlar zulme uğruyorlar. Kimi oruç tutamıyor, kimi bir bardak suyla orucunu açıyor. Kimi bir bardak suyu bile bulamıyor. Ama biz ülkemizde birlik beraberlik huzur içerisinde bir ramazan ayını geçiyoruz. Cenab-ı Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.  ” diye konuştu.

Dünyada yedi milyardan fazla insan yaşadığını ve bunlardan iki milyarının ekmek dahi bulamadığını belirten Özdemir, “Dünyada bugün 40 noktada savaş yapılıyor. Savaş altındaki insanlar yiyecek ekmek içecek su dahi bulamıyorlar. Orucun bu özelliği de kendi kendimizi hasbihal etme ayıdır. Etrafımıza bakıp şükür etme ayıdır”  dedi.

ÖZDEMİR:“HAK-İŞ VE HİZMET-İŞ SENDİKADAN ÖTE, ÜMMETİ MUHAMMED İÇİN BİR DAVA ADIDIR”

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in sendikadan öte Ümmeti Muhammed için bir dava olduğunu da söyleyen Özdemir “Belli dönemler Konfederasyonumuza ve sendikamıza saldırılar yapılır. Ama her zaman küllerimizden doğarız. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ şerbetlidir. Dikkat edin her seçim dönemi türlü türlü saldırılar olur. Üye sayımız azalır ama tekrar ayağa kalkarız. Elhamdülillah şuanda sizlerin sayesinde 320 bin üyemiz var ve halende büyümeye devam ediyoruz”  dedi.

İftar programında bir konuşma yapan Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik ise, “ ‘Ülkemizde, çevremizde, küremizde dünyanın neresinde bir mazlum varsa bizden alacağı var’ diyerek gece gündüz koşturan HAK-İŞ Konfederasyonumuzu, HİZMET-İŞ Sendikamızı Cenab-ı Allah daima güçlü ve kuvvetli eylesin inşallah. Davetimize gelerek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum”  diye konuştu.