Ana Sayfa » Haberler » NALLIHAN BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMIYLA İMZALANDI

NALLIHAN BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMIYLA İMZALANDI

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 27 Ekim 2020 tarihinde, Sendikamız ile Ankara’ya bağlı Nallıhan Belediyesi Personel Ltd. Şti. arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine katıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine Keskin’in yanı sıra, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Ankara 5 No’lu Şube Başkanımız Murat Demirtaş, Ankara 5 No’lu Şube Başkan Yardımcımız Necmi Çetin ve işyeri sendika temsilcimiz Mustafa Harman katıldı.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Türkiye olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bir yanda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile savaşıyoruz bir yanda küresel salgının getirdiği ekonomik dar boğazı atlatmaya çalışıyoruz. Böylesi bir dönemde milletimizin sağlığı ve geleceği için çalışan tüm emekçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün imzaladığımız toplu iş sözleşmesinin önemi büyük. Pandemi döneminin getirdiği bütün olumsuzluklara rağmen üyelerimizin toplu iş sözleşmesinin imzalanıyor olması bizim için övünç ve sevinç kaynağı” dedi.

Keskin: “Peygamber Efendimize ve İslam’a Yönelik Alçak Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Peygamber Efendimize ve İslam’a yönelik saldırılarını kınayan Keskin, “Fransa Cumhurbaşkanının Peygamber Efendimize ve İslam’a yönelik alçak saldırılarını şiddetle kınıyoruz.  Yıllarca sömürdükleri ülkelerde ki insanları katlederek ülkelerini zengin edenler, elbet bir gün İslam karşı işledikleri bu alçak suçlardan dolayı yargılanacaktır. Sevgi ve hoşgörünün dünyada ki yansıması İslam’a karşı duranlar sonunda kaybedeceklerdir. Tüm Türkiye’yi ve İslam coğrafyasını Fransız ürünlerini boykot etmeye ve Müslümanlığa savaş açanlara karşı birlikte mücadele etmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Ankara 5 No’lu Şube Başkanımız Murat Demirtaş ise, “Üç yıllık olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerine ve sosyal haklarına birinci yıl enflasyon üzerinde zam yapılmıştır. İkinci ve üçüncü yıllarda ise gerçekleşecek yıllık enflasyon oranında zam yapılacaktır” dedi.