Ana Sayfa » Haberler » KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Sendikamız ile Kahramankazan Belediyesi Kazanbel Ltd. Şti. arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine katıldı.

21 Ocak 2021 tarihinde Covid-19 önlemleri alınarak gerçekleştirilen törene, Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhan Oğuz, Belediye Bürokratları, Kahramankazan Belediyesi Kazanbel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

15 Temmuz günü milli iradeden yana tavır koyan Kahramankazan’da olduğu için mutlu olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Bugün bu kahraman ilçemize yakışır güzel bir sözleşme yapmak bir araya geldik” dedi.

Taşerondan kadroya geçen işçilerin toplu iş sözleşmelerini uzun ve zor bir süreçten sonra  imzalanabildiğini ifade eden Yıldız, “Taşeron işçiliğini bitirmek için Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ çok yoğun bir çaba gösterdi. Hamd olsun bu çabalarımız sonuç verdi ve taşeron sistemi kamuda ve belediyelerde artık yok. 1 milyona yakın arkadaşımız kaybedenin olmadığı bir sınavla belediyelerde ve kamu kurumlarında işçi oldular” diye konuştu.

2020 yılı Kasım ayına kadar bir geçiş döneminin olduğunu hatırlatan Yıldız, “Bugün imzaladığımız sözleşme, taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımız için ilk serbest toplu pazarlık hakkını kullandığımız sözleşme oldu. Bu sözleşmeyi birbirimizi kırıp dökmeden masada anlaşarak tamamlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Belediyelerin halka hizmet için var olduğunu belirten Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ise, “Halka hizmet için bu yola baş koyduk. Belediyemizde çalışan arkadaşlarımızla şehrimize daha iyi hizmet etmek için çalışıyoruz. Çalışanlarımızla bir aileyiz ve onların alınteri kurumadan haklarını vermek için gayret ediyoruz. Belediyemizin imkanları dahilinde en yüksek ücretleri verdik. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.