Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » İSTANBUL 4 VE 5 NO’LU ŞUBELERİMİZ İLE KASTAMONU İL BAŞKANLIĞIMIZI KAPSAYAN EĞİTİM SEMİNERİMİZ BAŞLADI

İSTANBUL 4 VE 5 NO’LU ŞUBELERİMİZ İLE KASTAMONU İL BAŞKANLIĞIMIZI KAPSAYAN EĞİTİM SEMİNERİMİZ BAŞLADI

Sendikamızın ‘Bölgesel Eğitimler’ kapsamında İstanbul 4 ve 5 No’lu Şubelerimiz ile Kastamonu İl Başkanlığımıza yönelik olarak gerçekleştirdiği eğitim semineri, Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Keskin ve Celal Yıldız’ın konuşmalarıyla başladı.

Bolu’da gerçekleştirilen eğitim seminerine; İstanbul 4 No’lu Şube Başkanımız Yücel Fırat, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman, Kastamonu İl Başkanımız Mustafa Çağlı, Şubelerimizin Şube Başkan Yardımcıları ve işyeri sendika temsilcilerimiz ve uzmanlarımız katıldı.

Sendikamızca gerçekleştirilen eğitimlere yönelik bilgilendirmelerde bulunan Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “İş yeri sendika temsilcilerimiz, tıpkı vücudun kılcal damarları gibi sendikamızın önemli bir parçası. Sizler seçildiğiniz iş yerlerinde HAK-İŞ’i temsil ediyorsunuz. HAK-İŞ göründüğünden daha büyük anlamlar ifade ediyor. Biz bu büyüklüğün farkında olarak hareket etmeliyiz” dedi.

“ÖRNEK OLMAMIZ GEREKEN PROJELER VAR”

Sendikamızın Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olduğunu hatırlatan Genel Başkan Yardımcımız Keskin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “238 bin üyemizle Türkiye’nin en büyük işçi sendikasıyız. Bu büyüklüğün getirdiği sorumlulukla yapmamız gereken, örnek olmamız gereken projeler, işler var. Türkiye’de sendikacılık alanında geçmişte yaşanan kötü olaylar hala karşımıza engel olarak çıkıyor.  HAK-İŞ’in de, HİZMET-İŞ’in de kuruluşu sendikacılık üzerindeki bu kötü izlenimin yıkılması içindir.”

KESKİN, MOBİL UYGULAMAMIZ VE ÇAĞRI MERKEZİMİZ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, HİZMET-İŞ olarak Türk sendikal hareketinde ilkleri gerçekleştiren sendikalar arasında yer aldıklarını ifade etti.

Kurulan çağrı merkezimiz ve kullanıma sunulan mobil uygulamamız sayesinde üyelerimizin sorunlarına çözüm bulmalarının kolaylaştığını belirten Keskin; “Uygulamamız sayesinde toplu iş sözleşmelerimize, sendikamızla alâkalı bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğiz. Çağrı merkezimizi üyelerimizden gelen talepler üzerine oluşturduk.  Tüm üyelerimiz çağrı merkezimiz aracılığıyla bizlere ulaşıp, sorunlarını ve önerilerini ulaştırabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

“MEYDANLAR, SOSYAL MEDYA OLDU”

Gelişen teknolojiyle birlikte sosyal medyanın her alanda yön verici bir unsur olduğunu söyleyen Keskin, şöyle konuştu: “Ülkelerin gündemi artık sosyal medyadan yönetiliyor. Eskiden biz 1 Mayıs’larda meydanlara çıkıp derdimizi anlatırdık. ‘Bu iş böyle olmaz, yanlış yapıyorsunuz, Doğrusu budur!’ derdik. Ancak şu an herkes bunu sosyal medya üzerinden gerçekleştiriyor. Meydanlar, sosyal medya oldu. Meydanlarda ki gücümüzü sosyal medyada da göstermeliyiz.”

YILDIZ: “EĞİTİMİN BİRİNCİ DAYANAĞI BİLGİ”

Eğitim seminerinde konuşan Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız ise: “Eğitimin birinci dayanağı bilgi. Bilgi olmazsa hiçbir şey olmuyor.  Sahada koşturan tüm arkadaşlarımız bizim için çok kıymetlidir. Temsilci arkadaşlarımız sahada sorunla ilk karşılaşan arkadaşlarımız, problemi yerinde çözen arkadaşlarımız. Onun için bu arkadaşlarımız sendikamız için çok değerli. Belki çok sık bir araya gelemiyoruz, sizlere bunları ifade edemiyoruz ama inanın hepimiz bu işleri yaptığımız için oradaki zorlukları, sıkıntıları bilen insanlarız. İşyerlerimizde bir sorunla ve soruyla karşı karşıya kaldığımızda, üyelerimizden gelen soruları cevaplandırabilmek için bilgi sahibi olmamız lazım. İletişim, bizim hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Peygamber efendimizin vazifesine bakın, neydi görevi? Allah’ın vahyini insanlarla iletişim kurarak onlara aktarmak. İnsanlarla birebir iletişim kurarak onları iman etmeye davet ediyordu. Evet bilgimiz olacak ama üslubumuz, halimiz, tavrımız da önemli rol oynuyor” diye konuştu.

“HİZMET-İŞ, HAK-İŞ’İN TÜM DEĞERLERİNİ BÜNYESİNDE BARINDIRIYOR”

HİZMET-İŞ Sendikası olarak HAK-İŞ’in tüm değerlerini bünyelerinde barındırdıklarını söyleyen Yıldız; “Biz, HAK-İŞ’e bağlı bir sendikayız. HAK-İŞ’in bir değeri, dünya görüşü var. HİZMET-İŞ, HAK-İŞ’in tüm değerlerini bünyesinde barındıran bir sendika” şeklinde konuştu.

Eğitim programının ilk gününde Genel Başkan Yardımcılarımızın konuşmalarından sonra Toplu İş Sözleşmesi Uzmanımız Sefa Karagöz toplu iş sözleşmeleri konusunda, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya hukuki konularda, Kurumsal İletişim Merkezi Sosyal Medya Personelimiz Huriye Zeynep Kaya ise sosyal medya konusunda bir sunum gerçekleştirdi.