Ana Sayfa » Haberler » İBB’DE İŞÇİLERİN TERCİHİ YİNE HİZMET-İŞ OLDU

İBB’DE İŞÇİLERİN TERCİHİ YİNE HİZMET-İŞ OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde yeni dönem toplu iş sözleşmesi süreci için bir süredir devam eden örgütlenme çalışmaları tamamlandı. İşçilerin tercihi yine HİZMET-İŞ oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın verilerine göre, HİZMET-İŞ’in İBB ve iştiraklerinde üye oranı %80 olarak gerçekleşti. İETT’de uzun yıllardır örgütlü ve yetkili sendika olan HİZMET-İŞ, yetkisini bundan sonra da sürdürecek.

Keskin’den İşçilere Teşekkür

İBB çalışanlarının HİZMET-İŞ’i tercih etmesini değerlendiren HİZMET-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, “Yapılan tüm baskı ve tehditlere rağmen HİZMET-İŞ’i tercih ederek süreç boyunca bizi yalnız bırakmayan, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu bir kez daha gösteren üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni dönem toplu iş sözleşmesi sürecinde bazı sendikalar tarafından çeşitli algı operasyonu yürütüldüğünü ve yönetici ve amirlerin işçileri başka sendikalara üye olması için tehdit ettiğini kaydeden Keskin, “Üyelerimiz baskı ve tehditlere prim vermediler. HİZMET-İŞ’te kalmayı tercih ettiler. Sendikamız yeni dönem örgütlenme sürecinden İETT emekçilerinin teveccühü ve alnının akıyla çıktı” diye konuştu.

Emekçiler HİZMET-İŞ’ten memnun

Yeniden HİZMET-İŞ’i tercih eden emekçiler, sonuçtan memnuniyetlerini dile getirdiler. Emekçiler, “Bazı sendikalar, yöneticiler ve amirler tarafından baskı ve tehditlere maruz kaldık, ancak sendikamızı değiştirmedik. HİZMET-İŞ’te kaldık ve sendikamızdan memnunuz. HİZMET-İŞ’e üye olduğumuz günden bu yana çok iyi sözleşmelere imza attık ve bugün sayısız sosyal hakka sahibiz” dediler.