Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ’TEN KILIÇDAROĞLU’NA ZİYARET

HAK-İŞ’TEN KILIÇDAROĞLU’NA ZİYARET

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 1 Kasım 2019 tarihinde beraberindeki HAK-İŞ yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Vekilimiz ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Faik Öztrak yer aldı.

Ziyarette Genel Başkanımız Mahmut Arslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ülke gündemi, Barış Pınarı Harekâtı ve uluslararası konuların yanı sıra, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP’ye geçen belediyelerde yaşanan sendikal baskılar, işten çıkarma ve sürgünler hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinde Yaşanan Sorunlar Konuşuldu

Görüşmede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılan ve 67. gündür İBB binası önünde eylem yapan emekçilerin işlerine geri iade edilmeleri için çözüm yolları tartışıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılan emekçilerin yaptıkları işlerde ehil olduklarını kaydeden Arslan, İBB’nin işçiye ihtiyacı olduğunu ve bu emekçilerin işlerine iade edilmeleri gerektiğini ifade etti.

“Müzakereleri Devam Eden Toplu İş Sözleşmelerinin Masada Bitirilmeli”

İBB’ye bağlı işletmelerde HAK-İŞ’e bağlı sendikaların toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin devam ettiğini kaydeden Arslan, toplu iş sözleşmelerinin masada bitirilmesi hususunda Kılıçdaroğlun’dan istiyor ve destek ve yardımlarını istedi.

Ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki Antalya İnsan Kaynakları A.Ş’de toplu iş sözleşmesi masasına oturulmamasından dolayı yaklaşık 7 aydır mağdur edilen emekçilerin mağduriyetlerinin bir an evvel giderilmesi gerektiğini ifade eden Arslan, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya İnsan Kaynakları A.Ş’de toplu iş sözleşmesi prosedürü devam ediyor, burada da çözümün masada, diyalog ve karşılıklı anlayış içerisinde bitirilmesi hususunda desteğinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Ziyaret programında günün anısına, Genel Başkanımız Mahmut Arslan tarafından Kılıçdaroğlu’na hediye takdim edildi.

Ziyaret programı, günün anısına hediye takdiminin ardından son buldu.