Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI’NDA HİZMET-İŞ’E 7 ÖDÜL

HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI’NDA HİZMET-İŞ’E 7 ÖDÜL

HAK-İŞ tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Emeğe Saygı’ temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni’nde Sendikamız HİZMET-İŞ 7 ödüle layık görüldü.

120 ülkeden 4 bin 217 filmin başvuru yaptığı kısa film yarışmasında şubelerimizin hazırladığı emek temalı kısa filmler Ulusal ve Sendikacı Gözünden kategorilerinde toplam 7 ödülün sahibi oldu.

Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcımız Ahmet Yılmaz yönettiği ‘Açık Kapı” adlı kısa filmiyle ulusal kategoride en iyi beşinci film ödülüne, Zonguldak İl Başkanlığı Kültür-Sanat Komite Başkanımız Nihat Ayaz ‘Umut’ kısa filmiyle ‘Sendikacı Gözünden’ kategorisinde en iyi ikinci film ödülüne, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere ‘Mevsimlik Hayatlar’ kısa filmiyle ‘Sendikacı Gözünden’ kategorisinde en iyi üçüncü film ödülüne, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcımız Mustafa Yılmaz ‘Temiz Eller’ kısa filmiyle ‘Sendikacı Gözünden’ kategorisinde en iyi dördüncü film ödülüne, Ankara 2 No’lu Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Gaye Polat ‘1 Mayıs’ kısa filmiyle ‘Sendikacı Gözünden’ kategorisinde en iyi beşinci film ödülüne, Altındağ Belediyesi Baştemsilcimiz Durmuş Ali İrez ‘Sendikacı Gözünden’ kategorisinde en iyi altıncı film ödülüne, Yapracık TOKİ 1. Etap Temsilcimiz Mehmet Açıkgöz ‘Güçlü Eller’ filmiyle ‘Sendikacı Gözünden’ kategorisinde en iyi yedinci film ödülüne layık görülerek, HAK-İŞ Uluslararası Kısa Film yarışmasında sendikamızı başarıyla temsil ettiler.

Ödül alan teşkilat mensuplarımızı tebrik eden Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Emeği sanatla buluşturan HAK-İŞ Uluslararası kısa film yarışmasında teşkilatımızın aldığı ödüller sendikamızın sanata olan bakış açısını bir kez daha göstermiştir. Sanatla emeğin yoğrulduğu bu tür yarışmaları desteklemekten asla vazgeçmeyeceğiz, çünkü sanat ile yoğrulmuş emek mücadelesi, haklı mücadelemizin daha çok emekçiye ulaşması adına bir yoldur. Ödül alan teşkilat mensuplarımızı bir kez daha kutluyor, sendikamızı başarıyla temsil ettikleri için tebrik ediyorum” dedi.