Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ/HİZMET-İŞ OLARAK MEMUR-SEN İLE DAYANIŞMAYI ÖNEMSİYORUZ

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ OLARAK MEMUR-SEN İLE DAYANIŞMAYI ÖNEMSİYORUZ

Eskişehir İl Başkanımız Ayşegül Durur, 11 Kasım 2019 tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Durur, Eskişehir’de Sağlık Bakanlığı iş yerlerinde 2014 yılından bu yana örgütlü, 2017 yılından itibaren ise yetkili sendika olduğumuzu belirtti.

Eskişehir İl Başkanımız Ayşegül Durur, 11 Kasım 2019 tarihinde Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ve Bağlı Kurumlarında yapılan promosyon ihalesine 696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçilerin de dahil edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Promosyon ihalesine işçilerin de dahil edilmesi hem işçileri hem de Sendikamız HİZMET-İŞ’i son derece memnun etmiştir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığımıza, Sağlık İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. İhaleye HAK-İŞ/HİZMET-İŞ üyelerinin dahil edilmesine itiraz etmek, bu ihaleye şerh koymak, çok zor şartlarda asgari ücrete yakın ücretle çalışan emekçilere büyük bir haksızlıktır. Bu itiraz uzun yıllar kadro mücadelesi vermiş ve bu mücadelesini yeni haklarla taçlandırmak isteyen mazlum sağlık emekçilerini derinden yaralamış ve adeta şok etmiştir” diye konuştu

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ OLARAK MEMUR-SEN İLE DAYANIŞMAYI ÖNEMSİYORUZ

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak emek örgütlerinin dayanışmasına yürekten inandığını ifade eden Durur, “Bu anlamda HAK-İŞ MEMUR-SEN dayanışmasını, HİZMET-İŞ Sağlık-Sen dayanışmasını çok önemsiyoruz ve bunu destekliyoruz” dedi.

Sendikamız Genel Merkezi ile Sağlık-Sen Genel Merkezi arasında kardeşçe ve dostça bir dayanışmanın var olduğuna vurgu yapan Durur, “HAK-İŞ MEMUR-SEN arasında var olan emek dayanışmasını, kardeşlik hukukunu HİZMET-İŞ Sağlık-Sen arasında var olan emek dayanışmasını, kardeşlik hukukunu iki örgüt arasındaki güçlü tarihsel bağları, bir kısım bireysel davranışlar, mesnetsiz ithamlar, iftiraya varan suçlamalar asla bozamaz, bozamayacaktır. Ülkemizin çok güçlü ve çok özgür iki güzide sendikasının bütün kademelerinde görev alan kutsal emek davasına gönül vermiş sendikacılar bu güçlü dayanışmanın en büyük teminatıdır” diye konuştu.

“İŞÇİ-MEMUR TÜM EMEKÇİLERİ KAPSAYACAK PROMOSYON İHALESİNİN YAPILMASINI ÖNEMSİYORUZ”

“Karşılaştığımız güncel sorunlarda büyük resme bakarak tutumumuzu belirliyoruz” diyen Durur, “50 yıla yaklaşan kutlu tarihimizin her aşamasında aynı hassasiyetle hareket ettik. Sağlık-Sen Sendikasının kuruluş yıllarında yanlarında HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak bizler vardık, var olmalıydık da, var olduk da. Taşeron mücadelemizde de Sağlık-Sen Sendikasını hep yanımızda gördük, hep bizimle beraber oldular. Bundan sonra da bu birlikteliğimizi sorumsuzluk düzeyini aşan bireysel tutumlar, fevri davranışlarda bulunanlar asla bozamayacaklardır. İşçi-Memur tüm emekçileri kapsayacak bu promosyon ihalesinin yapılmasını destekliyor ve önemsiyoruz. Sağlık İl Müdürümüz ve ekibine karşı yapılan haksız, hukuksuz suçlamaları asla kabul etmiyoruz ve onlarla dayanışmamızı bir kez daha kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

İşçi memur tüm emekçileri kapsayan promosyon ihalesi, 11 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilirdi.

Eskişehir İl Başkanımız Ayşegül Durur, promosyon ihalesine 696 sayılı KHK ile kadroya geçen üyemiz işçilerin de dahil edilmesinin üyelerimizi son derece mutlu ettiğini ifade etti.