Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ, İZMİR’DE ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ, İZMİR’DE ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, 21 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Şubemizin düzenlediği iftar yemeğinde üyelerimizle bir araya geldi.

İftar yemeğine Yıldız’ın yanı sıra, İzmir Şube Başkanımız Gültekin Şimşek, Öz Güven-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sipahi, iş yeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

İftar yemeği sonrası İzmir İl Başkanlığımızda konuşan Yıldız, “İnşallah Rabbim Ramazan ayının feyzinden bizlere yararlanmayı nasip etsin. Sizlerle bizleri buluşturan, öncelikle yüce Allah’a sonra İzmir Şube Başkanımız Gültekin Şimşek’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İzmir’de İl Başkanlığımız yönetim kurulumuzun aldığı kararla birlikte Şube Başkanlığına çevrildi. İzmir Şube Başkanlığımız öncelikle İzmir’in tüm emekçilerine sonra Sendikamıza hayırlar getirsin” dedi.

YILDIZ:  “TYP EMEKÇİLERİNİN ÖRGÜTLENMESİ VE HAKLARININ VERİLMESİ İÇİN YENİ BİR MÜCADELENİN İÇİNE GİRDİK”

İşyeri sendika temsilcilerimizin sendikamız için çok önemli olduğunu belirten Celal Yıldız, “Hiçbir maddi karşılığı olmamasına rağmen tamamen aidiyet duygusuyla işçilerin sorunlarıyla ilk karşılaşanlar, ilk onların dertleriyle dertlenenler sizlersiniz. Bizim için temsilcilerimizin yaptıkları çok önemli. Hepinize göstermiş olduğunuz özveriler ve mücadeleler için teşekkür ediyorum.

Biz sendika olarak kimsenin taşeron işçilere önem vermediği dönemde, taşeron işçilerin örgütlenmesi için çaba sarf ettik. Daha ortada hiçbir yasa yokken onların sorunlarına kulak verdik ve onların haklarını alabilmeleri için örgütlenmeye başladık.  Sonuçta yıllar süren mücadele sonrasında taşeron işçilerine kadro verilmesini sağladık. Ancak mücadelemiz bitmiş değil.  696 sayılı KHK ile kapsam dışında taşeron emekçiler için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Toplum Yararına Program (TYP) emekçilerinin örgütlenmesi ve haklarının verilmesi için de yeni bir mücadelenin içine girdik. Şuan da TYP emekçileri için ciddi çabalar sarf ediyoruz. İnanıyoruz ki TYP emekçileri için başlattığımız bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağız ve bu emekçi kardeşlerimizin de dualarıyla daha da çok büyüyerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.