Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖZDEMİR, KALECİK BELEDİYESİ İLE İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖZDEMİR, KALECİK BELEDİYESİ İLE İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, 29 Mart 2021 tarihinde, Ankara/Kalecik Belediyesi Kalecik Gıda Tüketim Maddeleri Üretim Paz. San. Tic. Ltd. Şti. ile Sendikamız arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Pandemi önlemlerine uygun gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi törenine Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Kalecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Akkaya, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere, Şirket Genel Müdürü İbrahim Gündoğmuş, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Kovid-19 salgını nedeniyle dünyanın ve ülkemizin ağır sorunlarla karşılaştığını belirten Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, “Küresel salgın tüm dünyayı derinden etkiledi. Böylesi bir dönemde HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak canla başla çalışarak Belediyelerimiz ile sözleşmelerimizi imzalamaya işçilerimizin haklarını almak için gayret gösteriyor” dedi.

Üyelerimizin daha fazlasını hak ettiğini belirten Özdemir, “İmzaladığımız sözleşme Kalecik Belediyesi için önemli bir sözleşmedir. Sözleşmeyi ele alırken, ülkemizin şartlarını ve belediyelerimizin şartlarını göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bu bakımdan ele alırsak bugün burada imzaladığımı toplu iş sözleşmelerimiz zor bir süreçte başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak sadece hakkımızı istiyoruz, insanca yaşamak için haklarımızı istiyoruz. Birbirimizi kırıp dökmeden masada anlaşmanın yolunu aradık, barış ve huzur içinde sözleşmemizi imzaladık. Kalecik Belediye Dr. Duhan Kalkan’a hem teşekkür ediyor hem de geçmiş olsun diliyor, salgın hastalıktan kurtulması için acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Emekçinin alın teri soğumadan ücretinin ödenmesi gerektiğine inandığını belirten Kalecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Akkaya, “Arkadaşlarımızın ücretlerini ve zamlarını aksatmadan yapıyoruz. Sözleşmemizi uzlaşma ile tamamladık emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere de, katılımlarından ötürü Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir ve Kalecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Akkaya’ya teşekkür ederken, imzalanan toplu iş sözleşmesiyle birlikte üyelerimizin ücretlerine sosyal haklarına yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi verdi.