Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖZDEMİR, İSTANBUL 1 NO’LU ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖZDEMİR, İSTANBUL 1 NO’LU ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, 15 Şubat 2020 tarihinde, İstanbul 1 No’lu Şubemizin düzenlediği temsilciler toplantısına katıldı.

Toplantıya Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir’in yanı sıra, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat, İstanbul 1 No’lu Şube Başkan Yardımcılarımız, komite başkanlarımız ve iş yeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Yıllardır İstanbul emekçileriyle hem de çok güzel hem de çok zor günleri olduklarını belirten Halil Özdemir, “Son olarak 31 Mart yerel seçimlerinden sonra İstanbul da Sendikamız HİZMET-İŞ’e karşı girişilen operasyonları hepimiz görüyoruz. Yıllardır sendikamıza sımsıkı gönülden bağlılık gösteren üyelerimiz maalesef baskı ve tehditle sendikamızdan istifa ettiriliyor. Bunun yanında daha da acısı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bini aşkın üyemiz işlerinden edildi. Sendikamız üyesi emekçilere yapılan bu zulüm kabul edilemez. Hem sendikamızdan türlü baskılarla istifa ettirilenler hem de işlerinden edilen üyelerimiz için mücadelemiz sonuna kadar sürecek” dedi.

Özdemir; “Sendikamız ve İstanbul Emekçileri Ayrılmaz Bir Bütündür”

HİZMET-İŞ olarak hiçbir zaman mücadeleden kaçmadıklarını ifade eden Özdemir, “Girişilen türlü oyunlara rağmen yine İstanbul da çoğu yerde yetkili sendikayız. Çeşitli iftira ve yalanlarla üyelerimizi kendi sendikalarına üye yapmaya çalışanlar gereken cevabı net bir şekilde almıştır. Sendikamız ve İstanbul emekçileri ayrılamaz bir bütündür. Senelerdir bu güçlü bağların gelişmesinde emeği olanlara ve yalanlara aldırış etmeden sendikamızı tercih eden emekçilerimize teşekkür ediyoruz. İstanbullu kardeşlerimizle birlikte olmaktan ve onlara destek vermekten vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Sizlerin de bizler gibi temsilcilerimiz olarak mücadeleden vazgeçmeyeceğini biliyoruz. Biz tüm zorluklara rağmen İstanbul da var olduk bundan sonrada büyüyerek var olacağız. Toplantımızın İstanbullu emekçilerimiz adına hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca süreçleri devam eden toplu iş sözleşmeleriyle ve çalışma hayatında ki sorunlarla ilgili konularda bilgi alışverişi yapıldı.