Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖZDEMİR, AKDENİZ BELEDİYESİ İLE İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖZDEMİR, AKDENİZ BELEDİYESİ İLE İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, 18 Şubat 2021 tarihinde, Mersin/Akdeniz Belediyesi Personel A.Ş. ile Sendikamız arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Koronavirüs önlemlerine uygun gerçekleştirilen törene Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin Şube Başkanımız Hüseyin Gün, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirten Özdemir, “Bugün imzaladığımız toplu iş sözleşmesi, serbest pazarlık masasına oturduğumuz ve nihayete erdirdiğimiz ilk toplu iş sözleşmesi olması hasebiyle çok değerlidir. Sözleşmemizin imzalanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemizin tüm emekçilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÖZDEMİR, “PANDEMİ DÖNEMİNİN GETİRDİĞİ YENİ ÇALIŞMA DÜZENİNE HIZLICA AYAK UYDURDUK”

Salgın nedeniyle dünyanın ve ülkemizin ağır sorunlarla uğraştığını belirten Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, “Küresel salgın tüm dünyayı derinden etkiliyor.  Bu dönemde bazı sektörlerde işler durma noktasına geldi.  Kamuda ve belediyelerde çalışan emekçiler iş ve ücret konusunda pek fazla sorunla karşılaşmasa da, özel sektörde çalışan emekçiler için durum çok kritik.

Böylesi bir dönemde HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak bizde üyelerimizin mağdur olmamaları için canla başla mücadele ettik. Pandemi döneminin getirdiği yeni çalışma düzenine hızlıca ayak uydurduk. Yüz yüze sürdüğümüz toplu iş sözleşmesi süreçleri bu dönemde değişime uğradı. Salgın günlerinde gerekli önlemler ve teknolojik değişimler sağlanır sağlanmaz toplu iş sözleşmesi süreçlerini ivedilikle yürütmeye gayret gösterdik” şeklinde konuştu.

“AZİZ MİLLETİMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ”

Pençe Kartal-2 harekat bölgesinde yer alan Gara’da, terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen 13 vatandaşımızın derin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Özdemir, “Şehit düşen vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize baş sağlığı diliyoruz. İçerde ve dışarda eli kanlı teröristlere destek veren hainlerin oyunlarını, milletimizin birlik ve beraberliği bozacaktır.  Vatanımızı her türlü tehlikeden korumak için korkusuzca görevini yapan ve bu uğurda şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 GÜLTAK: “CİDDİ VE MUTLU BİR EKİBİZ”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir’e teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “ Biz iyi bir aileyiz. Çalışanlarımız ile birlikte biz varız. Bu belediye sadece üstteki birkaç yöneticiyle yürümez. Ciddi ve mutlu bir ekibiz. Bu durumda çalışmalarımıza ve Akdeniz’e yansıyor” şeklinde konuştu.

Mersin Şube Başkanımız Hüseyin Gün de, katılımlarından ötürü Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir ve Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a teşekkür ederken, imzalanan toplu iş sözleşmesiyle birlikte üyelerimizin ücretlerine sosyal haklarla beraber ortalama %40 zam yapıldığını belirtti.

Törenin ardından Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir , Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a Hatay Ormanları Ağaçlandırma Arazisine, adına yapılan fidan sertifikasını taktim etti.

ÖZDEMİR, MERSİN ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Akdeniz Belediyesi imzalanacak toplu iş sözleşmesi öncesi Mersin Şube Başkanlığımızı ziyaret etti.

Mersin Şubemizin çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Özdemir, Mersin Şube Başkanımız Hüseyin Gün ve Şube Yönetim Kurulu Üyelerimize çalışmalarında başarılar diledi.