Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’DEN, KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DESTEK

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’DEN, KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DESTEK

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 15 Mayıs 2020 tarihinde,  Ankara 2 No’lu Şubemiz tarafından 6-12 Mayıs ‘Kan Bağış Haftası’ ve 10-16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla düzenlenen kan bağış kampanyasına destek verdi.

Ankara 2 No’lu Şubemiz tarafından düzenlenen etkinliğe Genel Başkan Yardımcımız Keskin’in yanı sıra, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere, Genel Merkez Engelliler Komite Başkanımız Hanifi Karadağ, HAK-İŞ Engelliler Komite Başkanı Elif Yıldırım, Ankara 2 No’lu Şube Engelliler Komite Başkanımız Tayfun Yüksel,  Büro Memur-Sen Ankara – 3 Şube Başkanı Ömür Demirgüneş, Hukuk Müşavirimiz Mehmet Yeşilyurt ve üyelerimiz katıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen etkinlikte Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin ve üyelerimiz iftar sonrası kurulan mobil kan istasyonunda kan bağışında bulundu.

Kan bağışının çok önemli bir amaca hizmet ettiği belirten Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Bilindiği gibi kan bağışı onkoloji, talasemi ve lösemi hastaları için büyük bir önem taşıyor. Kan bağışı bizlerin birey olarak sorumluluğudur.  Ramazan Ayı’nın yanı sıra Koronavirüs salgını nedeniyle Kızılay’ın kan stoklarında önemli bir düşüş yaşandı.  Bizde HİZMET-İŞ Sendikası olarak Kızılay’a destek vermek için buradayız. Mübarek Ramazan günü bu programa katılan herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyor, buradan tüm halkımızı kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Keskin: “Her İnsanın Engelli Adayı Olduğu Unutulmamalıdır”

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla da bir konuşma yapan Keskin, “Koronavirüs salgını engelli kardeşlerimizle empati yapmamızı sağladı. Hepimiz bu sürede engellendik. Engelli olmanın ne demek olduğunu az da olsa anlamış olduk.  Engelli olmak suç değil engellileri anlamamak suçtur. Her insanın engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli kardeşlerimize acıma yerine saygı gösterirsek en faydalı eylemi yapmış oluruz diye düşünüyorum. Bu organizasyonu düzenleyen Ankara 2 No’lu Şube Yönetimimize sizlerin nazarında teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere ise yapılan organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederken, Genel Başkan Yardımcımız Keskin’e katılımlarından ötürü şükranlarını sundu.

Programda ayrıca Genel Merkez Engelliler Komite Başkanımız Hanifi Karadağ, HAK-İŞ Engelliler Komite Başkanı Elif Yıldırım ve Büro Memur-Sen Ankara – 3 Şube Başkanı Ömür Demirgüneş de birer selamlama konuşması yaptı.