Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN, KARADAĞ, MAKEDONYA VE KOSOVA’DA TEMASLARDA BULUNDU

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN, KARADAĞ, MAKEDONYA VE KOSOVA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Karadağ, Makedonya ve Kosova’da temaslarda bulundu.

Ziyaretlerde Keskin’e Genel Denetleme Kurulu Üyesi ve Kocaeli Şube Başkanımız İdris Ersoy ile Eğitim ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Fatih Mehmet Bakırtaş eşlik etti.

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, yurt dışı temaslarına ilk olarak Karadağ’da, Karadağ Özgür Sendikalar Federasyonu (USSCG) Genel Sekreteri Srdja Kekovic ve Karadağ İşçi Sendikaları Federasyonu (SSCG) Genel Sekreteri Dusko Zarubica’ya tanışma ziyaretleri gerçekleştirerek başladı.

2006 yılında Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Karadağ ile Türkiye arasında köklü bir tarihi geçmiş olduğunu belirten Keskin, Sendikamız HİZMET-İŞ ile Karadağ sendikaları, federasyonları ve konfederasyonları arasında gerçekleştirilmesi düşünülen sendikal işbirliği alanları hakkında toplantılar gerçekleştirdi.

Mehmet Keskin, Karadağ temaslarını, Karadağ Yunus Emre Enstitüsü’nü ve Karadağ Türkiye Mezunlar Derneği Başkanı Erdan Seferovic’i ziyaret ederek sonlandırdı.

KESKİN’DEN ULUSLARARASI VİZYON ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

Genel Başkan Yardımcımız Keskin, Karadağ sonrası Makedonya’ya geçerek Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni ziyaret etti.

HAK-İŞ Konfederasyonumuz ile ikili işbirliği anlaşması bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Keskin, Mütevelli Heyeti Başkanı Mefail Recep ile birlikte üniversiteyi gezerek üniversitede verilen eğitimlerle ilgili bilgiler aldı.

MEHMET KESKİN KOSAVA’DA ÇALIŞMA HAYATIYLA İLGİLİ TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Genel Başkan Yardımcımız Keskin, Karadağ ve Makedonya’nın ardından temaslarda bulunmak için Kosova’ya geçti.

Keskin Kosova’da, Kosova Türk Öğretmenler Derneği ve Kosova Türk Sağlıkçılar Derneği ile Kosova’daki çalışma hayatına dair bilgi ve istişare toplantıları gerçekleştirdi.