Ana Sayfa » Haberler » ENEZ BELEDİYESİ’NİN 15 ÜYEMİZİN İŞİNE SON VERMESİ PROTESTO EDİLDİ

ENEZ BELEDİYESİ’NİN 15 ÜYEMİZİN İŞİNE SON VERMESİ PROTESTO EDİLDİ

31 Mart yerel seçimleri sonrası CHP’nin kazandığı Edirne’ye bağlı Enez Belediyesi’nde 15 üyemizin işten atılması, Edirne İl Başkanlığımızın yaptığı basın açıklamasıyla protesto edildi.

Edirne İl Başkanımız Emre Promet tarafından yapılan basın açıklamasında, Enez Belediyesi’nde uzun yıllardır ter döken 15 emekçinin haksız ve hukuksuz şekilde işlerin edilmesi kınanırken, mağdur emekçilerin en kısa sürede işlerine iade edilmesi istendi.

Edirne İl Başkanımız tarafından Enez Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında, Enez’e özverili bir şekilde hizmet eden emekçilerin hiçbir mazeret gösterilmeden işlerinden edilmelerini kabul edilemez olarak belirtilirken, “Emekçilere burada yapılanlar hukuk dışı, siyasi ve keyfi bir uygulamadır. Bu bir kıyımdır, zulümdür, adaletsizliktir. İşten çıkarılan üyelerimiz hiçbir disiplin soruşturması geçirmemiş, herhangi yüz kızartıcı bir davranışta bulunmamış, işini severek, layıkıyla ve liyakat esasıyla yapan emekçilerdir. Biri işyeri sendika temsilcimiz toplam 15 üyemizin haksız ve hukuksuz olarak işten çıkarılması, organize ve planlı bir politikanın sonucudur” denildi.

Promet: “ Mücadelemizi Hem Sahada Hem de Hukuki Zeminde Sürdüreceğiz.”

Emre Promet açıklamasında Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç’in daha öncede mart ayında başlayan toplu iş sözleşmesi sürecini tıkadığını belirtirken, “Enez Belediye Başkanı şimdi de emekçileri işten çıkararak insanları mağdur etmektedir. Bu neyin hesaplaşmasıdır ki kış aylarına girdiğimiz şu günlerde emekçiler hiç acımadan işlerinden ediliyor? HİZMET-İŞ’i işyerlerinden tasfiye operasyonuna ve bu zulme son verin.

31 Mart Yerel Seçimleri sonucu yönetimi CHP’ye geçen belediyelerde bugüne kadar 2 bine yakın üyemiz, hiçbir haklı sebep gösterilmeden işten çıkarılmıştır. Ne yazık ki, bu zalim tasfiyelerin nerede durdurulacağı öngörülememektedir. Enez Belediyesi’nde işten çıkarmaların sadece 15 arkadaşımızla sınırlı kalmayacaktır. İlerleyen günlerde diğer arkadaşlarımızın peyderpey işten çıkarılacağı konuşulmaktadır. HİZMET-İŞ Sendikası olarak, Belediye Belediye Başkanı CHP’li Özkan Günenç’i sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Emekçilere sahip çıkmasını ve tek amacı evlerine bir lokma ekmek götürmek olan üyelerimizin işe geri alınmalarını talep ediyoruz. Keyfi işten çıkarmalara karşı mücadelemizi hem sahada hem de hukuki zeminde sürdüreceğiz. Emekçi kardeşlerimizin yanındayız, arkasındayız, beraberiz. Sendikamız üyesi emekçiler kimsesiz değildir” dedi.