Ana Sayfa » Haberler » “EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ”MÜZ 2. GÜNÜNDE

“EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ”MÜZ 2. GÜNÜNDE

Sendikamızın Bolu Belediyesi başta olmak üzere işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlediği Bolu’dan Ankara’ya “Emek ve Adalet Yürüyüşü”, 2. Gününde devam ediyor.

İkinci günün yürüyüşü saat 09.00’da, Bolu’dan 16 Km. mesafedeki Çaydurt Mevkii’nden kaldığı yerden başladı. İlk günü aşırı yağmur, dolu ve rüzgârdan dolayı 16 km yol katedilen yürüyüşün 2. Günü 20 km yol katedilmesi planlanıyor. Bugünkü yürüyüşe Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcılarımız Halil Özdemir, Mehmet Keskin ve İstanbul 1 No’lu Şubemizden 250 emekçi katıldı.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, “Başta Bolu Belediyesi olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden CHP ve HDP’ye geçen belediyelerce işinden çıkartılan işçilere destek için başlatılan eylemin 50’nci gününde olduklarını hatırlattı.

Özdemir, “Bugün Bolu Belediyesi’nde başlattığımız eylemimizin 50. Yürüyüşümüzün 2. Günü. Bolu’da ve tüm Türkiye’de işten çıkarılan işçi ve emekçi kardeşlerimizin haklı mücadelelerinde dün Bolu’dan binden fazla arkadaşımızla yürüyüşe başladık. Buraya kadar geldik. Buradan şimdi 250’ye yakın arkadaşımızla yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün de hedefimiz 20 kilometre yürümek” dedi.

Yürüyüşün CHP Genel Merkezine kadar devam edeceğini hatırlatan Özdemir, şunları kaydetti: “Ankara’da CHP Genel Merkezine olan yürüyüşümüz her gün 200-250 kişiyle hem işten çıkartılan arkadaşlarımız hem de diğer arkadaşlarımızdan gelen desteklerle birlikte devam edecek. Sonuçta bu işçi ve emekçi arkadaşlarımıza yapılan kıyımlar ile sendikalara baskılar bitmediği müddetçe her zaman işçilerinin emekçilerinin yanında durduk. Durmaya da devam edeceğiz.”

Özdemir, ilk gün kendilerine eşlik eden vatandaşların yağmurda, çamurda ve doluda yürümeye devam ettiğine vurgu yaptı. “Maalesef CHP belediyeleri bütün Türkiye’yi, işçileri, emekçileri hayal kırıklığına uğrattılar. Bu yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini kendilerinden istiyoruz” dedi.

Özdemir’in açıklamasının ardından toplanan 250 kişi, 2. günde Çaydurt Mevkii’inden yürüyüşe başladı.