Ana Sayfa » Haberler » EMEK VE ADALET YÜRÜŞÜYÜMÜZE HAK-İŞ KADIN KOMİTESİ’NDEN DESTEK

EMEK VE ADALET YÜRÜŞÜYÜMÜZE HAK-İŞ KADIN KOMİTESİ’NDEN DESTEK

Dokuzuncu gün yürüyüş saat 09.00’da, Kahramankazan’ın girişinden başladı. Bugünkü yürüyüşe Bursa Şube Başkanlığımız, HAK-İŞ Kadın Komitesi ve 250’yi aşkın emekçi katıldı. Yürüyüşe Öz Gıda-İş İstanbul 1 Nolu Şubesi, Öz Sağlık-İş Sendikası ve Öz Ağaç-İş Sendikası da destek verdi.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, “Başta Bolu Belediyesi olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden CHP ve HDP’ye geçen belediyelerce işinden çıkartılan işçilere destek için başlatılan eylemin 56’nci gününde olduklarını hatırlattı.

Özdemir, “Bugün Bolu Belediyesi’nde başlattığımız eylemimizin 56. Yürüyüşümüzün 9. Günü. Bolu’da ve tüm Türkiye’de işten çıkarılan işçi ve emekçi kardeşlerimizin haklı mücadelelerinde dün Bolu’dan binden fazla arkadaşımızla yürüyüşe başladık. Buraya kadar geldik. Buradan şimdi HAK-İŞ Kadın Komitesi ve 350’ye yakın arkadaşımızla yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Yürüyüşün CHP Genel Merkezine kadar devam edeceğini hatırlatan Özdemir, şunları kaydetti: “Ankara’da CHP Genel Merkezine olan yürüyüşümüz her gün 250-300 kişiyle hem işten çıkartılan arkadaşlarımız hem de diğer arkadaşlarımızdan gelen desteklerle birlikte devam edecek. İşçi ve emekçi arkadaşlarımıza yapılan kıyımlar ile sendikalara baskılar bitmediği müddetçe her zaman işçilerinin emekçilerinin yanında durduk. Durmaya da devam edeceğiz. Hiçbir arkadaşımız siyasi görüşünden dolayı işinden olmasın, hiçbir arkadaşımızın sendikal baskıya uğramaması için bu yürüyüşü yapıyoruz ” diye konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN’IN MESAJI OKUNDU

Özdemir, konuşmasının sonunda Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın mesajını okudu. Arslan, mesajında katılımcılara teşekkür ederek, zaferin inananların olduğunu söyledi.

Açıklamanın ardından başlayan yürüyüşe, Kahramankazan’ın girişinden başlandı. 5 kilometre sonra ilçe içerisinde mola verildi. Yürüyüşçülere Kahramankazan Belediyesi tarafından kahvaltı ikramında bulunuldu. Kahramankazan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erçelik, kahvaltıdan sonra yaptığı açılamada Emek ve Adalet Yürüyüşümüze sonuna kadar destek olduklarını aktardı.  Öz Gıda-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şubesi de ikramlarda bulunarak destek oldular.