Ana Sayfa » Haberler » ÇANAKKALE KAHRAMANI SEYİT ONBAŞI’YI ÖLÜMÜNÜN 80. YILINDA DUALARLA ANDIK

ÇANAKKALE KAHRAMANI SEYİT ONBAŞI’YI ÖLÜMÜNÜN 80. YILINDA DUALARLA ANDIK

Çanakkale Savaşı kahramanı Seyit Onbaşı, vefatının 80. yılında kabrinin kabri başında dualarla anıldı.

Seyit Onbaşı için Balıkesir’in Havran ilçesine bağlı Koca Seyit Mahallesindeki Kocaseyit Camisi’nde öğle namazının ardından Mevlit-i Şerif okutuldu.

Mevlitte, Kur’an-ı Kerim okunup başta Seyit Onbaşı olmak üzere, vatan müdafaasında şehit olanlar için dua edildi. Mevlit’in ardından yemek ikramı yapıldı.

Daha sonra Seyit Onbaşı Anıtı ve Seyit Onbaşı’nın kabri ziyaret edilerek dua edildi.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamızın Koca Seyit anısına yaptırdığı okulun açılışı ve Koca Seyit’in vefatının 80. Yıldönümü vesilesiyle düzenlenen Mevlit-i Şerif ve anma programına HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Arslan, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Havran Belediye Başkanı Emin Gürsoy, Kurucu Başkanımız ve 22, 23 ve 24 dönem Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Genel Başkan Vekilimiz ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcılarımız Halil Özdemir, Celal Yıldız, Genel Sekreter Vekilimiz Remzi Karataş, Balıkesir AK Parti Milletvekilleri Pakize Mutlu Aydemir, Adil Çelik, ve Mustafa Canbey, HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Öz Maden-İş Genel Başkanı Fahrettin Kütükçü, Öz İnşaat-İş Genel Başkanı Zekeriya Koca, Balıkesir HAK-İŞ İl Başkanı ve Balıkesir Şube Başkanımız Savaş Dal, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu;  Denizli, Manisa, Bursa, Uşak, Kütahya, İzmir, Sakarya, Eskişehir, İstanbul 1, 3, 4, 5, 6 ve 7 No’lu Şubelerimizin başkanları, Çanakkale, Edirne ve Aydın İl başkanlarımız, vatandaşlar ile Seyit Onbaşı’nın torunları katıldı.

Anma programından ardından HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamız tarafından yaptırılan “HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Seyit Onbaşı İlkokulu”nun açılış törenine geçildi.