Ana Sayfa » Haberler » BOLU’DA OTURMA EYLEMİMİZ 70. GÜNÜNDE DEVAM EDİYOR

BOLU’DA OTURMA EYLEMİMİZ 70. GÜNÜNDE DEVAM EDİYOR

 

Bolu Belediyesinde Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve gelmesiyle belediyede çalışan üyelerimizin baskıyla sendika değiştirmeye zorlanması ve 97 işçinin işten atılmasını protesto etmek amacıyla başlatılan oturma eylemimiz 70 gündür devam ediyor.

Eylem Düzenleme Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcımız Remzi Karataş, 2 Temmuz 2019 tarihinde Bolu Belediyesi önünde haksız yere işten çıkarılan ve sendika değiştirme baskısı yapılan işçilerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına Eylem Düzenleme Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcımız Remzi Karataş’ın yanı sıra, Bolu İl Başkanımız Hacer Çınar, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere ve şube yönetimi, Bolu Belediyesi işçileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Sendika olarak zulmün kimden gelirse gelsin her zaman karşısında olduklarını hatırlatan Karataş, “Bir kısım örgütlere taşeronluk eden sözde sendikacılar işyerlerimize saldırarak üyelerimize baskı yaptılar, tehdit ettiler. Biz de bu yapılanlara karşı susmadık ve susmayacağız. Zulüm kimden gelirse gelsin, HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak zulmün ve zalimin karşısında, mazlumun yanında olacağız. Baskı, tehdit, zorlama ve sürgünlerle istifa ettirilen üye sayımız 15 Bine yaklaştı. Toplamda 582 arkadaşımızın iş akitlerinin feshedildi. Biz bu feryada kayıtsız kalmadık, kalmayacağız” dedi.

70 GÜNDÜR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Bolu’da işten çıkarılan arkadaşlarımız için başlattığımız eylemin 70. güne ulaştığını dile getiren Karataş, “70 gündür Bolu’daki eylem çadırımızda eylemimiz devam ediyor. 11 Haziran’da 12 gün süren bir yürüyüş başlattık ve CHP Genel Merkezi önünde tamamladık. HİZMET-İŞ bir işçi örgütüdür. Hiçbir siyasal parti ile herhangi bir hesabımız olamaz. Biz siyasal partilerin rakibi değiliz, biz sendikacıyız. Biz emeğimiz, ekmeğimiz, geleceğimiz için varız”

SÖZLERİNİZİN ARKASINDA DURUN

Sayın Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart yerel seçimlerden önce seçmenlere TBMM kürsüsünden verdiği sözleri hatırlatan Karataş, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun işçilerin işten çıkarılmayacağına, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Belediye Başkanı seçildiği takdirde işçileri işten çıkarmayacağına dair işçilere verdiği sözü yerine getirmesini istiyoruz. Özcan belediye başkanı seçilir seçilmez verdiği sözleri unuttu” diye konuştu.

MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

Bolu’daki eylemin 70 gündür sürdüğünü, kararlılıkla devam edeceğini belirten Karataş, “Bolu Belediyesi önündeki sendikal mücadelemiz ilk günkü kararlılıkla devam etmektedir. Emekçi arkadaşlarımız işbaşı yapana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Sendikamız var olduğu sürece, şubelerimizin, Bolu halkının desteğiyle, mazlumların yanında olmaya ve onlarla mücadele etmeye söz veriyoruz” dedi.