Ana Sayfa » Haberler » BİNLERCE EMEKÇİ ÜYEMİZ BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEK

BİNLERCE EMEKÇİ ÜYEMİZ BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEK

Bolu Belediyesi’nde üyemiz işçilere yönelik sendika değiştirme baskısı ve 97 üyemizin haksız ve hukuksuz olarak işten çıkarılmasını protesto amacıyla, Sendikamız tarafından organize edilen “EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ” 11 Haziran’da başlıyor.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 11 Haziran saat: 12.00’de Bolu Belediyesi önünde bir basın açıklaması yaparak, yürüyüş hakkında kamuoyunu bilgilendirecek. Basın açıklamasının ardından Bolu Belediyesi önünden başlayacak olan 196 Km’lik yürüyüşün, 22 Haziran Cumartesi günü CHP Genel Merkezi önünde tamamlanması planlanıyor.

Bolu Belediyesi’nde işten atılan üyelerimiz özelinde başlatılan yürüyüş, CHP ve HDP’li belediyelerde HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikamız üyesi emekçilere yönelik baskı ve tehditlere karşı da bir uyarı niteliği taşıyor.

Yürüyüşe, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HİZMET-İŞ Sendikamız Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri, Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 üyemiz ve ailelerinin yanı sıra, Antalya Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Çanakkale/Bayramiç ve İzmir/Menderes belediyelerinde işten çıkarılan üyelerimiz ile üyelerimizin iş akdini fesheden diğer belediyelerden binlerce üyemiz katılacak.

 

BASIN AÇIKLAMASI – EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ

 

Tarih :        11 Haziran 2019, Salı

Saat :         12:00

Yer :          Bolu Belediyesi önü

Basın Açıklamasının ardından bini aşkın katılımcıyla yürüyüş başlatılacaktır.