Ana Sayfa » Haberler » BEYOĞLU BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMLARIYLA İMZALANDI

BEYOĞLU BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMLARIYLA İMZALANDI

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 30 Aralık 2020 tarihinde, Beyoğlu Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine katıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen törene Genel Başkan Yardımcımız Keskin’in yanı sıra, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul 4 No’lu Şube Başkanımız Reşat Kaya ve iş yeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

İstanbul’un dünyaya açılan kapısı olan Beyoğlu’nda üyelerimiz için kazançlı bir sözleşmeye imza attıklarını belirten Genel Başkan Yardımcımız Keskin, “Bildiğiniz gibi pandemi dönemi dolayısıyla sıkıntılı günlerden geçiyoruz. HİZMET-İŞ Sendikası olarak bizde tüm olumsuzluklara rağmen üyelerimizi mağdur etmemek için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Pandemi döneminin belki de en kritik çalışanları belediye emekçilerimiz olmuştur. İmzaladığımız bu sözleşme ile bir nebze olsun onları mükafatlandırmanın sevinci içersindeyiz. 2020 yılını geride bıraktığımız şu günlerde üyelerimizi sevindiren Beyoğlu Belediye Başkanımız Haydar Ali Yıldız’a teşekkürlerimi sunuyoruz” dedi.

Keskin: “Son Emek Kalesiyiz”

Üyemiz olsun yada olmasın tüm emekçileri kucaklamak için yola çıktıklarını vurgulayan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Önce insan, önce emek diyerek 43 yıl önce çıktığımız emek mücadelemizde binlerce badire atlattık. Ancak hiçbirinde ayağa kalkmaktan imtina etmedik. Çünkü biz işçilerin güvendiği son emek kalesiyiz. Biz milletimizin değerlerine köklerle sıkı sıkıya bağlı, mazlumların yanında olmayı kendine düstur edinmiş yerli ve milli bir işçi sendikasıyız” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcımız Keskin’in konuşması sonrası toplu iş sözleşmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “ 2020 yılının bu son günlerinde aile bireylerimiz olarak gördüğümüz çalışanlarımız için atılan imzaların hayırlılar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul 4 No’lu Şube Başkanımız Reşat Kaya ise katılımlarından dolayı Genel Başkan Yardımcımız Keskin’e teşekkür ederken, “Sözleşmemiz 696 sayılı KHK ile kadro alan 1200 üyemizi kapsıyor. İmzalanan sözleşme gereği üyelerimizin ücretlerine %20 ila %25 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Bereketli olmasını diliyorum” dedi.