Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN’DAN CUMHURBAŞKANLIĞI HUKUK POLİTİKALARI KURULUNA ZİYARET

ARSLAN’DAN CUMHURBAŞKANLIĞI HUKUK POLİTİKALARI KURULUNA ZİYARET

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 31 Mart 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkan Vekili Mehmet Uçum’u ziyaret etti. 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkan Vekili Mehmet Uçum görüşmesinde,  HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Güner, Hukuk Müşavirimiz Kürşat Kaya, HAK-İŞ Hukuk Müşaviri Hamdi Koçoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Uğur Kızılca yer aldı. 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkan Vekili Mehmet Uçum’a Konfederasyonumuzun hazırladığı “Sendikal Haklar ve Çalışma Hayatı” başlıklı raporu sundu. Arslan ayrıca, yeni anayasa, sosyal diyalog mekanizmalarının etkin işletilmesi, kamuda çalışan mevsimlik ve geçici işçilerin sorunlarının çözümü, 696 sayılı KHK düzenlemesinden kaynaklı mağduriyetlerin giderilmesi, sendikal örgütlenme başta olmak üzere çalışma hayatının güncel konularına ilişkin birçok öneri ve tespitin yer aldığı raporumuza ilişkin ayrıntılı bilgi verdi. 

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkan Vekili Mehmet Uçum da Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulunun tüm sosyal taraflarla çalışmayı önemsediğini belirterek, bu süreçte HAK-İŞ ile işbirliğinin önemine dikkat çekti.