Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, TURGUT ALTINOK’A DESTEK PROGRAMINA KATILDI

ARSLAN, TURGUT ALTINOK’A DESTEK PROGRAMINA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 10 Şubat 2019 tarihinde Ankara 2 No.lu Şubemiz tarafından düzenlenen, AK Parti Keçiören Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’a destek programına katıldı. 

Program İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Programa, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra,  AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Ankara 2 No.lu Şube Başkanımız Recep Dere, Ankara 5 No.lu Şube Başkanımız Murat Demirtaş, Ankara 6 No.lu Şube Başkanımız İbrahim Tuncer, Ankara 7 No.lu Şube Başkanımız Mustafa Genç, Keçiören Belediyesi başta olmak üzere Ankara 2 No.lu şubemize bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Programda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, katılanlara teşekkürlerini ileterek, “Turgut Altınok belediye başkanlığından öte bizim kardeşimiz, arkadaşımız, dostumuzdur. Altınok’un belediye başkanlığı dönemindeki destekleriyle bütün arkadaşlarımızı sendikalı yaptık. Arkadaşlarımızı toplu iş sözleşmesiyle tanıştırdık. Keçiören Belediyesi’nde Altınok döneminde işe başlayıp bugün kadrolu işçi olarak bizimle beraber olan arkadaşlarımız var. Onlar da biliyordur ki, Altınok’un döneminde karşılıklı dostluğa dayanan iyi ilişkiler kurduk. 1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yaptığımız 22 günlük grevimizde Altınok’un emekçilere verdiği büyük desteği unutmadık” dedi. 

Arslan, “Mustafa Ak ile Keçiören’e ve HAK-İŞ’e yakışan işbirliğini sürdürdük. Bu dönemde de belediyemiz ile toplu sözleşmeleri yaptık, ciddi samimi diyaloglar gerçekleştirdik. Turgut Altınok’un yeniden AK Parti’den Keçiören Belediye Başkanlığı’na aday olarak ilan edilmesi bizim için yeniden heyecan başlattı. Kendisini uzun yıllardır tanıdığımız, birlikte çalıştığımız için, emeğe, emekçiye sendikamıza yakından baktığını bildiğimiz için biz de heyecanlandık. Aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde yakın çalışma fırsatı bulduğumuz, belediyecilik alanında büyük bir tecrübe, bilgi ve birikime sahip olan Mehmet Özhaseki’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması da büyük bir heyecan yaşatmıştır. Çünkü her iki başkan adayımız da geçmişteki emek yanlı çalışmalarıyla sendikalarımız ve işçiler nezdinde değer kazanmışlardır. Adaylara 31 Mart seçimlerinde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı. 

HAK-İŞ’in taşeron ve KİT’lerde çalışan işçiler için verdiği mücadeleden bahseden Arslan, “Kadro alan ve alamayan arkadaşlarımız için enflasyon oranında zam yapılması için 2019 yılı Ocak ayı itibariyle, Cumhurbaşkanımıza, Maliye Bakanımıza, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımıza, AK Parti yetkililerine ve vekillerimize taleplerimizi ilettik. Beklentimiz, bu zam oranlarının en yakın zamanda arkadaşlarımıza da uygulanmasıdır” dedi. 

ALTINOK: MİLLETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN HİZMETKÂRIYIZ

Keçiören Belediye Başkan adayı Turgut Altınok da yaptığı konuşmada kendisinin de emekçi olduğunu belirterek, “Milletimizin ve devletimizin hizmetkârıyız. Devleti olmayan, bayrağı olmayan ülkelerin hiçbir şeyi yoktur. Onun için milletimize hizmetkâr olduk. Makamlar, saltanat makamı değildir. Makamlar, milletimize hizmet etme makamıdır. Bunların gereğini yerine getireceğiz. Kurumlarda çalışanlar endişe etmesin, bulundukları yerde kalacaklar, başka yerlere gitmeyecekler ve çalışmaya devam edecekler” dedi. 

“İşçi arkadaşlarımızın rızkıyla kimse oynayamaz, oynatmayız” şeklinde konuşan Altınok, “15 sene başkanlık yaptım, işçilerimizin maaşını 1 gün geciktirmedim. İşçi arkadaşlarımızın rızkıyla kimse oynayamaz, oynatmayız. Çalışanların tamamı Keçiören Belediyesi’nin personelidir. Benim şahsi personelim değildir. Keçiören Belediyesi’nin personelidir. Hiçbir kimse rahatsız olmasın. Beraber çalışacağız. Bizim görevimiz çalışmak, gönüller almak” dedi. 

Altınok, “Yolumuz her zaman doğru oldu, bizim makamla işimiz yok, işimiz Rabbimizin rızası ve milletimizin duasıdır. Bu güzel toplantıyı düzenleyen HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’e teşekkür ediyorum” dedi. 

Ankara 2 No.lu Şube Başkanımız Recep Dere de üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Altınok’a seçim çalışmalarında başarılar diledi.