Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, KONUK RUS SENDİKA HEYETİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

ARSLAN, KONUK RUS SENDİKA HEYETİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HİZMET-İŞ ile Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası arasındaki ortak sendikal eğitim programı için Türkiye’de bulunan Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası heyetiyle 6 Kasım 2019 tarihinde yemekte bir araya geldi.

Programa Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nikolai Vodianov, Genel Sekreter Vekilimiz Remzi Karataş, Kadın Komite Başkanımız Hatice Ayhan ve Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan iki sendikanın ilişkilerinin ortak eğitim vesilesiyle daha da artacağını belirterek, “Sizleri Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımının Türk ve Rus emekçilerine katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nikolai Vodianov, “Bizi ülkenize davet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Rusya ve Türkiye iki komşu ülke bu komşuluk ile hem ticari ilişkiler hem de sosyal ilişkiler giderek daha da artmakta. Tüm dünyada sendikalar birbirleriyle hareket ettikçe daha güçlü olacaktır, sendikalar arası iletişim çok önemli. HİZMET-İŞ ile sendikamızın ilişkilerinin ilerleyerek devam etmesini istiyorum, problemlerin çözümü için fikir paylaşımı ve ortak çözüm yolları üretmeliyiz” dedi.

Eğitim programından memnun kaldıklarını belirten Rus heyet, düzenlenen eğitim programı sayesinde HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in bilgi birikimi ve deneyimlerinden önemli ölçüde faydalandıklarını ifade ettiler.

Yemek programının ardından karşılıklı hediye takdiminde bulunuldu.