Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, ADANA’DA TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

ARSLAN, ADANA’DA TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 13 Mart 2019 tarihinde HAK-İŞ Adana İl Temsilciler toplantısına katıldı.

Toplantıya Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir,  HAK-İŞ Adana İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikamız Adana Şube Başkanı Abdurrahman Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, HAK-İŞ Karaman İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikamız Karaman Şube Başkanı Mehmet Bayrakçı, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Adana İl ve Şube Başkanlıkları, işyeri sendika temsilcilerimiz, komitelerimizin başkanları katıldı.

Temsilciler Toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 12 yıldır taşeron mücadelesinin içerisinde olduğunu belirterek, “HAK-İŞ demokratik bir emek örgütüdür. ÖSP sistemini çöpe attık ve taşeron işçilerin kadro almasında HAK-İŞ olarak çok çalıştık. Çalışmalarımızın sonucunda 1 milyona yakın çalışanın kadro almasını sağladık. Ancak tüm bu başarıların yanında KİT’ler başta olmak üzere taşeron şirketlerde çalışıp kadro alamayan arkadaşlarımız var. Bunların kadro almaları için de mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“Enflasyon Zammı Talep Ediyoruz”

Taşerondan kadroya yeni geçen işçiler için enflasyon oranında zam farkının uygulanmasını talep ettiklerini anlatan Arslan, “Hükümetimizden talebimiz taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımız için yüzde 20,30 oranındaki enflasyon farkının uygulanmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. Bütün kadro alan arkadaşlarımızdan, KİT’lerde ve bakanlıklarda çalışan arkadaşlarımızdan taleplerini yazılı olarak aldık ve bunu bir imza kampanyasına dönüştürdük. Bu kampanyamız hala devam ediyor” dedi.

“Tavrımızı Ortaya Koyduk”

HAK-İŞ’in sendikacılık dışında bazı sorumlulukları da üstlendiğini anlatan Arslan, “HAK-İŞ olarak her zaman görev üstlendik. Anayasa değişikliği referandumunda “Evet”ten yana tavır aldık. “Darbelerin karanlığından demokrasinin aydınlığına evet” sloganıyla başlatılan kampanyaya destek verdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini içeren 16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği referandumunda “Evet”ten yana tavır aldık. 40 günde 50 toplantı yaparak kampanyaya destek verdik.” diye konuştu.

Temsilciler toplantısının basına kapalı bölümünde Genel Başkanımız Arslan, başta taşerondan kadroya yeni geçen işçilerin durumu, enflasyon zammı talebi ve gündeme ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak temsilcilerin sorularını yanıtladı.