Ana Sayfa » Haberler » ANTALYA’DA EMEKÇİLER KENDİNİ ZİRCİRLEYEREK AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

ANTALYA’DA EMEKÇİLER KENDİNİ ZİRCİRLEYEREK AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş.’de işverenin toplu iş sözleşmesi müzakerelerine yanaşmaması üzerine Sendikamız tarafından başlatılan grevimizde iki yüz gün geride kaldı.

26 Temmuz’da 2019 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde başlattığımız grevimizin iki yüzüncü gününde üyelerimiz kendilerini belediye binasının önüne zincirleyerek, açılık grevini başlattılar.

Üyemiz işçiler kendini zincirledi

Zincirli protesto eyleminde konuşan Antalya Şube Başkanımız Muhammed Talha Kandil, “Haklarımız verilene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 200 gün boyunca bizimle hiç temasa geçmedi, işçinin ne talebi var diye sormadı. Bine yakın arkadaşımız işten çıkarıldı. İşe iadeyle ilgili mahkemeler devam ediyor. İşten çıkartılan işçilerin işlerine dönmesini ve imzalanmayan toplu iş sözleşmesinin imzalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

“İki bin Günde Sürse Buradayız”

Yorulduklarını ama mücadeleden asla vazgeçmediklerinin altını çizen Kandil, “Bugün iki yüzüncü günümüz, iki bin gün sürse de biz burada eylemimize devam edeceğiz. Bu bir ölüm grevi değil, açlık grevidir. İşçi arkadaşlarımız açlığa mahkuk edildiği için zincirler bir mesajdır. Biz artık kendimizi zincirlerden çözmek istiyoruz, buradan sesleniyoruz, toplu iş sözleşmesi imzalansın, sürgündekiler geri gelsin, işten çıkartılanlar geri alınsın. Siyasi görüşleri nedeniyle işten çıkartılan arkadaşlarımızın işlerine geri dönmesini istiyoruz. İşten çıkartılan arkadaşlarımızı da yanımıza davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.