Sendikaların üye sayılarına ilişkin 2021 Ocak ayı istatistikleri açıklandı.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ, EN BÜYÜK SENDİKA KONUMUNU BAŞARIYLA SÜRDÜRÜYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanan işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2021 Ocak ayı istatistikleri açıklandı.

HİZMET-İŞ, TÜM İŞKOLLARI ARASINDA EN FAZLA ÜYEYE SAHİP

Buna göre, HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamız tüm işkolları arasında 238 bin 666 üye ile en fazla üyeye sahip işçi sendikası oldu.

Sendikamız HAK-İŞ/HİZMET-İŞ’in üye sayısı Temmuz 2020 istatistiklerinde 309 bin 600 olarak belirlenmişti. Ancak 696 sayılı KHK’ya son dakika müdahalesiyle konulan ek maddelerle, binlerce üyemiz emekçi sendika seçme özgürlükleri hiçe sayılarak 1 Kasım 2020’de sendikamızdan koparılmıştı.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamız, örgütlenme özgürlüğüne aykırı olarak hayata geçirilen son dakika düzenlemesi sonucu yaşanan üye kaybına rağmen, tüm işkolları ve genel işler işkolu içerisinde en büyük işçi sendikası konumunu korudu.

ÜYE SAYIMIZI ARTIRDIK

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ, gerçekleştirdiği örgütlenme hamlesiyle üyesi sayısını yeni üyelerle artırmayı başardı.

GENEL İŞLER İŞKOLU VE ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK İŞÇİ SENDİKASIYIZ

Genel İşler İşkolunda çalışan toplam 851 bin 747 emekçinin yüzde 28,03’ünü temsil eden HİZMET-İŞ Sendikamız, Genel İşler İşkolu ve ülkemizin en büyük işçi sendikası konumunu 4 yıldır başarı ve onurla devam ettiriyor.

HAK-İŞ, EN BÜYÜK KONFEDERASYON OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

HAK-İŞ Konfederasyonumuz Temmuz 2020’de 687 bin 790 olan üye sayısını 711 bin 295’e yükseltti. Çalışanların güvenini kazanmaya ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden HAK-İŞ, Türkiye’nin en büyük emek konfederasyonu olma yolunda hızla ilerliyor.

İŞKOLUMUZDAKİ TÜM EMEKÇİLERİ, HİZMET-İŞ’TE ÖRGÜTLENMEYE DAVET EDİYORUZ

Erdemli bir sendikal inşa için Genel İşler İşkolunda çalışan tüm emekçi kardeşlerimizi Sendikamızda örgütlenmeye davet ediyoruz. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamızın 43 yıllık emek yolculuğunda her zaman yanında olan, sendikamıza güvenen tüm emekçilere teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en büyük Sendikası olarak, sorumluluğumuzu yerine getirmeye kararlılık ve samimiyetle devam edeceğiz.