Ana Sayfa » Haberler » 15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ CELALETTİN İBİŞ’İ MEZARI BAŞINDA ANDIK

15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ CELALETTİN İBİŞ’İ MEZARI BAŞINDA ANDIK

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Genelkurmay karargâhı önünde şehit edilen Ankara 2 No’lu Şube Eski Yönetim kurulu üyemiz Celalettin İbiş’i mezarı başında dualarla andık.

25 Şubat 2020 tarihinde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki ‘15 Temmuz Şehitler Abidesi’nde düzenlenen anma programına Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere, Şehidimizin eşi Miyase İbiş, çocukları Fikret ve Yasin İbiş ile üyelerimiz katıldı.

Yıldız: “15 Temmuz Ruhunu Canlı Tutmalıyız”

Anma programında konuşan Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “15 Temmuz’u unutmamalı ve unutturmamalıyız. Yoksa gelecek nesillere ülkemiz için verilen bu onurlu mücadeleyi anlatamayız. Bizler 15 Temmuz ruhunu canlı tutmalıyız ki, bizden sonra gelecek olan nesiller bu ruhu ve inancı aynı şekilde idrak edebilsinler. Şehidimiz Celalettin İbiş kıymetli bir çalışma arkadaşımızdı. Şehitlerimiz ülkemizi korumaya çalışmakla bizim dünümüzü, bugünümüzü ve yarınımızı savundular. Allah hepsinden razı olsun. Bu program vesilesiyle tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz” dedi.